Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rybki + traszki

  1. #1
    Tusipek
    Guest

    Rybki + traszki

    Cześć, Mam w jednym akwarium (z częścią lądową) gupiki , bojowniki , glonojady i traszki. Temperatura dla traszek podobno -> musi byc większa od zera -> do 23 stopni. Temp dla rybek to 25 stopni - czy dwa stopnie różnicy to dużo dla ryb?? Czy jest im zimno? mam grzałkę z termostatem - czy jeżeli ustawie ją na odpowiednią temperaturę to w akwarium o wymiarach około 80/30/50 będzie stała temepratura , czy nie ?i czy traszki zmienią miejsce gdy będzie im za gorąco?
    Czy jest jakiś kompromis?


  2. #2

    Re: Rybki + traszki

    jak dasz ogrzewanie w wodzie to woda bedzie cieplejsza. czesc ladow az tak sie nie nagrzeje.


  3. #3
    Łukasz U.
    Guest

    Re: Rybki + traszki

    Ryby o których piszesz to zwykła popularka nie należąca do grupy specjalnie wymagających gatunków. Zupełnie spokojnie możesz im zafundować 22 stopnie nic sie nie stanie.

  4. #4

    Re: Rybki + traszki

    Mam w pracy akwarium i takie rybki jak napisał Tusipek oraz parę innych (neonki, molinezje, mieczyki..) mają temperakurę 21-25 st. C i wszystko jest OK.
    Wczoraj nawet okociła mi się molinezja ))


  5. #5

    Re: Rybki + traszki

    Jak bedzie za cieplo, traszki wyjda na lad.
    Pozdrawiam. Witek

  6. #6
    Loke
    Guest

    Re: Rybki + traszki

    a jak nie pozjadaja ci rybek w pare tygodni (ani rybki traszek) to daj cynk i przetestuje u siebie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •