Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Bacillus subtilis

  1. #1

    Bacillus subtilis

    Wie ktoś skąd wziąć kultury bakterii Bacillus subtilis ?

  2. #2
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Bacillus subtilis

    Ciekawe po co Ci te bakterie, jak masz znajomego z mikrobiologii to niech Ci załatwi

  3. #3

    Re: Bacillus subtilis

    Pij Actimel

    Bacillus sa bardzo rozpowszechnione w glebie oraz na roslinach gdzie przedostaja sie do produktow spozywczych.
    Bacillus Subtilis jest szkodliwa i powoduje sluzowacenie pieczywa. Pewnie tam ja znajdziesz.


  4. #4

    Re: Bacillus subtilis

    w Actimelu są śakieś inne ostatnio juz nie podają w reklamie -)

    A co do zastosowań będę produkować wąglika (jak dobrze pójdzie to dostane darmowy kurs pilotażu)

    Podobno to coś występuje przy produkcji serów i myślałem że można dostać to jakoś bardziej „oficjalnie” ale widzę że trzeba będzie podhodować chlebek .

    dzięki za odpowiedz :-)

  5. #5

    Re: Bacillus subtilis

    Również te kultury bakterii stosuje sie w gospodarce rolnej jako naturalny srodek ochrony roślin. Tak sie skłąda ze jestem w stanie załatwić tych bakterii od chodowcy.


  6. #6

    Re: Bacillus subtilis

    ale przeciez waglik to inne bakterie a nie te o ktore pytasz.


  7. #7

    Re: Bacillus subtilis

    Wiem ale od czegoś trzeba zacząć:-)

    A wracając do tematu to przy pomocy tych bakterii otrzymuje się kwas masłowy może nie tak stężony jak metodami czysto chemicznymi (oddziaływanie w temp 205 stopni tlenkiem węgla na coś tam) ale zawsze warto spróbować.

    Pulek
    próbowałem się z tobą skontaktować przez gg ale cisza więc wielka proźba podaj swój mail lub pisz na
    abdul7@poczta.fm

  8. #8
    Czarna Mamba
    Guest

    Re: Bacillus subtilis

    Powodzenia w produkcji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •