Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pogoda! I jej zmienność!

  1. #1

    Pogoda! I jej zmienność!

    W tym roku obserwujem raptowne zmiany pogoda! Coraz silniejsze burze a nawet tornada! Co sądzicie o tym! Czy rospoczyna sie globalne ocieplenie?


  2. #2
    Krycha.k15
    Guest

    Re: Pogoda! I jej zmienność!

    o globalnym ociepleniu mowi sie juz od dawna
    mysle ,ze tak


  3. #3
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Pogoda! I jej zmienność!

    Globalne ocieplenie?... hmmm... zmiany pogody to rzecz normalna. Jak dla mnie cały ten "efekt cieplarniany" to w większości panikarstwo.


  4. #4
    Joanna J.
    Guest

    Re: Pogoda! I jej zmienność!

    Globalne ocieplenie to popularny slogan ale ja słyszłam (na stacji telewizyjnejplanet)jeszcze lepszy, że zaczyna się nam globalne oziębienie i te wachnięcia pogody są tego objawem.
    A na poważnie pogoda nie jest zjawiskiem stałym to wiadomo, teraz mamy klimat cieplejszy ale za 200-300 lat znowu będzie zimniej.
    Generalnie nie wierzę w panikę związaną z globalnym ociepleniem. No cóż najwyżej wyginiemy ale karaluchy przetrwają więc ich hodowcy to się raczej cieszyć powinni


  5. #5
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Pogoda! I jej zmienność!

    ale ja słyszłam (na stacji telewizyjnejplanet)jeszcze lepszy, że zaczyna się nam globalne oziębienie i te wachnięcia pogody są tego objawem
    Nie należy tego wykluczyć (tak samo jak ocieplenia). W końcu mamy w tej chwili zwykły interglacjał (ostatnie zlodowacenie było ok. 10.000 lat temu). Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by sytuacja powtórzyła się
    Ja odnoszę się sceptycznie nie do samych zmian klimatu, które są faktem (i co widać po zmianach np. w krajowej entomofaunie), ale do idei wpływu człowieka na klimat. Jak na razie nie udowodniono tego bezsprzecznie (a często nawet poszlaki są niepewne), że coś takiego ma miejsce. Natura uczy nas, że sama potrafi wykręcić lepsze numery (choćby zmiany klimatu po eksplozji Krakatau).

    No cóż najwyżej wyginiemy ale karaluchy przetrwają więc ich hodowcy to się raczej cieszyć powinni
    Bardzo się cieszę


  6. #6

    Re: Pogoda! I jej zmienność!

    Apropos dyskusji na temat warunków pogodowych, ostatnio napotkałem się z dość ciekawą informacją. Amerykańscy naukowcy odkryli iż atmosfera na naszej planecie w ciągu ostatnich stu lat przeżedza się, a powietrze staje się czystrze i bardziej przejrzyste. Logiczny tok myślenia nakazywałby ( przynajmniej wedle moich odczuć ) myśleć dokłądnie odwrotnie, dlatego bardzo się tym zdziwiłem. PRawdopodobnie jednak wiek Pary i Maszyn zrobił niegdyś swoje, a nasze starania ( tych nielicznych ) o polepszenie warunków życia na naszej planecie robią swoje. Ma to jednak negatywne skutki. Czystsze powietrze przepuszcza większą ilość promieni słonecznych, czego następstwem może być wzmożenie efektu cieplarnianego.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •