Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

  1. #11
    Coguar
    Guest

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    timp@bauer.pl a to mail do redakcji ja juz tam wale hehehehe a tak wogole za to gowno mam kongo u yesciow bo cora caly czas sie bawi legem i wezami no i jeszcze nic sie nie stalo jej mi ani moim czlonkom rodziny ale i tak mam kono za glupote ludzka


  2. #12
    TylerPL
    Guest

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    Maila napisze do nich jutro rano! dzięki za ich adres! Wyśle ze wszystkich swoich kont pocztowych!


  3. #13
    Kretschmer
    Guest

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    Trzeba więc założyć własne pismo w którym moglibyśmy ostro "pojechać" po takich szmatławcach.
    PS.
    Państwo Gućwińscy jeszcze występują w jakichś programach telewizyjnych? Może by Ich poprosić żeby trochę pojechali po takich gazetach...

  4. #14

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    Całowanie legwana to nie jest dobry pomysł. Legwan i tak nie odczuwa tego tak jako gestu czułości, a poza tym, a może nawet przede wszystkim, grozi nam zarażenie się salmonellozą. Może to być oczywiście forma znana nam w Polsce, ale także jakaś egzotyczna, spośród których zapewne są takie, których skutków zarażenia nie znamy zbyt dokładnie (typów salmonelli jest bardzo dużo). W 100% trudno też wykluczyć zakażenie innymi bakteriami w kontakcie ze zwierzakiem czy jego wydzielinami a np. ranką powstałą przy podrapaniu. Należy takich sytuacji unikać, a ranki dezynfekować jak najszybciej. Niestety świat chorób odzwierzęcych jest w wielu miejscach tajemnicą.
    Oczywiście wszystko we właściwych proporcjach, taki podpis przy legwanie to tania sensacja, a dotychczasowe doświadczenia wydają się wskazywać, że tylko salmonelloza jest poważnym problemem przy na styku legwan-człowiek.

    Na pewno do tak szybkiego i tragicznego efektu może doprowadzić ugryzienie przez warana z Komodo. Z tego co czytałem wynika, że młode wylęgłe w hodowli i nie mające kontaktu z osobnikami z wolności nie mają tak "toksycznej" śliny, ale ostrożności nigdy za wiele. W polskich warunkach to raczej teoretyczne rozważania bo nie słyszałem, aby ktoś miał u nas ten gatunek warana z wyjątkiem zoo w Poznaniu (chyba wkrótce).

    Podobnie jak w przypadku innych dzikich zwierzat tak samo w przypadku gadów warto po prostu zachować ostrożność.


  5. #15

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote r

    a tak z ciekawości spytam czy zdażyły już się w polsce zarażenia salmonellą od jakiegoś gada?


  6. #16

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    Nie wiem czy ktoś prowadzi taką statystykę, wątpię. Ale pewnie zdarzyło się to wielokrotnie, bo nawet mój kolega i jego rodzina złapała to od żółwia stepowego.


  7. #17

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote r

    Slina czlowieka tez nie jest wcale "czysta". Ugrzyzienia czesto zle sie goją i rany maja tendencje do "paprania sie".
    Czy ten artykul jest czescia akcji pt. "Bądź mądry, czytaj prasę"?


  8. #18

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote r

    idac dalej tym torem mozna by zakazac hodowli kazdego zwierzecia. Psy przenoszace wścieklizne, papugi ktore moga silnie uczulac alergików, ktorzy dusza sie i moga umzec. To jest jedna wielka głupota.Hodowla zwierzat zawsze niesie za soba jakies ryzyko. Trzeba sie z tym liczyc.

    Zrozumialbym gdyby napisano iz mlodzi niedoswiadczeni hodowcy biora sie za hodowle trudnych gatunkow albo gdyby obsmarowali tych ktorzy znudzeni zabawa ze zwierzeciem wypuszczaja go sobie by pozbyc sie problemu. Lecz tym razem to co pisza gazety przechodzi najsmielsze pojecie. Z reszta nieobrazajac nikogo Twoje Imperium, Fakt i inne "Tele Tygodnie" nie zasluguja na miano gazety i powinny byc uzywane zamiennie z papierem toaletowym:P .

    Ludzie którzy chca otrzymywac wiedze rzetelna i pochodzaca od ludzi ktorzy maja jakies pojecie na dany temat powinni siegac po bardziej ambitna prase. Pisanie maili nie zmieni tej sytuacji. Jedynie co mozemy zrobic to organizowac wystawy i spotkania by pokazac ludziom ze umiejetne hodowanie zwierzat, bez brawury i mlo0dzienczych zapedów nie niesie za soba nieszczescia i moze byc nawet porzyteczne. Idac za ta mysla wraz z paroma uzytkownikami TCP chcemy zorganizowac kolejna (2-ga z rzedu) wystawe w/w zwierzat by uzmyslowic ludziom ze tanie kawałki z gazet sa nieprawdziwe i pokazac jak jest na prawde.
    JEzeli w kazdym miescie a przeciez jest Nas terrarystow w Polsce coraz wiecej, udaloby sie zorganizowac co jakis czas takie spotkania moglo by to wiele zmienic w sposobie myslenia wielu ludzi ktorzy wiedze na ten temat moga czerpac jedynie z takich tandetnych artykułow. Musze powiedziec ze pierwsze takie spotkanie w Toruniu ktore odbylo sie w marcu br. cieszylo sie duzym zainteresowaniem. Mam nadzieje ze tym razem niebedzie inaczej i dalej bedziemy mogli walczyc z głupota nie przez jakies akcje protestacyjne i pisanie listow do redakcji ktore i tak nic nie zmienia ale poprzez zorganizowane akcje i w ten sposób wyleczyc niektorych ludzi z wpojonej im przez media głupoty......


  9. #19

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    Kretschmer napisał:
    PS.
    Państwo Gućwińscy jeszcze występują w jakichś programach telewizyjnych? Może by Ich poprosić żeby trochę pojechali po takich gazetach...
    Z całym szacunkiem do Ciebie Kretschmer, ale widzę że wiedzę czerpiesz głównie z telewizji (nie mam zamiaru Cię obrazić, tak już niestety jest w naszym społeczeństwie). Otóż pierwszym co zrobiliby boscy Gucwińscy byłby zakaz hodowli jakichkolwiek zwierząt egzotycznych w prywatnych rękach. Oni Ci nie pomogą, co najwyżej zaszkodzą. Taka nacja, nic nie poradzisz... Kto zna wrocławskie zoo ten wie, niestety...


  10. #20

    Re: o co tu wogole chodzi mam nerwa za bzdety i za glupote redak

    Mogę tylko potwierdzić słowa Bartka. Poza tym mają teraz ważniejsze sprawy na głowie, np. jak wejść do sejmu z list PSL.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •