Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: hodowla nietoperzy

  1. #1

    hodowla nietoperzy

    Hmm pojęcie nie miałem gdzie wrzucić ten temat więc piszę go tutaj. Mam pytanie czy spotkał się ktoś z Was z hodowlą nietoperzy... w necie nic na ten temat nie znalazłem a bardzo bym chciał mieć nietoperza Pamiętam jak byłem mały to w poznańskim zoo w jakimś terrarium latał taki wielkości motyla Chodzi mi o jakiś taki mały gatunek Jeśli ktoś wie o cokolwiek o warunkach jakie trzeba zapewnić takiemu gackowi to byłbym wdzięczny Pozdrawiam


  2. #2

    Re: hodowla nietoperzy

    Hyba nietoperze zyjacy w polsce Gacek! jest pod ochrona jak dobrze pamietam!


  3. #3

    Re: hodowla nietoperzy

    "Wszystkie nietoperze zyjace w Polsce są pod ochroną", a wogóle jest to ciezki ziwerzak w utrzymaniu musi miec specjalne warunki i zyc w stadzie kiedys sie z tym paralem ale dalem sobie spokoj.

    BoNo


  4. #4

    Re: hodowla nietoperzy

    witam, a napisal ze polski gatunek ... ?

    hoduej sie ale glownie duze gatunki, zywiace sie owocami, chyba witek mial kiedys sprowadzic


  5. #5

    Re: hodowla nietoperzy

    polskie gatunki są chronione. Raczje ciężko jest cos załatwić ale nic nie jest niemożliwe. Ja osobiście spotkałem się jedynie z rudawkami egipskimi Rosettus aegypticus - są to duże, owocożerne nietoperze, aktywne w dzień, łatwo się oswajają. Wadą jest konieczne zapewnienie dużej przestrzeni i "przemiał" podobny do ptaków miękkojadów :P czyli co zje to zaraz kupka, do tego rzadka i śmierdząca, co powoduje, że ciężko utrzymać ich otoczenie w czystości.
    Co do maluchów, to musiałbym popytać importerów, czy mogą coś sprowadzić, ewentualnie zapytaj w związku chiropterologicznym o kontakty, bo często zdarza się że nasze rodzime gatunki potrzebują opieki człowieka i nie mogą już zostać uwolnione (np. kot je poturbował) - być moze udałoby Ci się takiego biedaczka sobie załatwić.


  6. #6

    Re: hodowla nietoperzy

    Był w telewicji program o takim zoo. Może popytaj sie w tym zoo?

  7. #7

    Re: hodowla nietoperzy

    We wrocławiu mają. Możesz tam pojechać i się popytać jak ci się chce (albo napisz im maila).
    Pozdrawiam!
    Michał

  8. #8

    Re: hodowla nietoperzy

    mój znajomy dosc dlugo hodowal rudawki nilowe Nie sa wcale takie ogromne. Bardzo brudza, bardzo smierdza i lubia kompot wisniowy z kawalkami owocow. Nawet mu sie mnozyly Sam sie przymiezalem do hodowli, ale nie mam warunkow (mama by mnie za smrod zabila)


  9. #9
    MaueR
    Guest

    Re: hodowla nietoperzy

    Ja mialem Nocka rudego z rozwalonym skrzydelkiem razem z kapciem znalezlismy go nad jeziorem, zrobilem co dla niego moglem ale padl :/ ehhh


  10. #10

    Re: hodowla nietoperzy

    Ochota na duże gatunki owocożerne przeszła mi po wizycie w jakimś zoo w Czechach, chyba to było w Dvur Kralove. W pawilonie nocnym rudawki nilowe jadły i fruwały, a jak zakręcały robiły kupę. To było w widowisko, bo konsystencja owej wydaliny była w typie rzadkiej kaszki. Naprawdę było co oglądać . Wtedy zrozumiałem ostatecznie, że nietoperze owocożerne powinny żyć tylko na wolności .
    Małych gatunków owadożernych hodować nie wolno, ale czasem trzeba. Różne organizacje chiropterologiczne mają takie uszkodzone zwierzaki i wolontariusze się nimi zajmują.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •