Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

  1. #1
    luz_jacek
    Guest

    .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    Wczoraj miałem nieprzyjemny incydent otóż:
    Zakupiłem nowe, ciche chłodzenie do mojego procka i okazuje się że po zamontowaniu i włączeniu kompa po ok 50 sek komputer się wyłącza, no to sprawdziłem w BIOSie jaka temperatura tego procesora i okazuje się że 88 stopni (no i teraz pytanie co jest nie tak z tym chłodzeniem) doszedłem do wniosku że został źle zamontowany serwisie.
    Ale tu nie o to się rozchodzi:
    Zostawiłem kompa z otwartą obudową i poszedłem zadzwonić do serwisu, wracam a tu coś w pokoju śmierdzi :/ Chodze, szukam, wącham i nie wiem co jest grane :/
    Dopiero jak zaczołem ścierać kuże w środku komputera okazało sie że jest tam mokro!!!
    Wącham i dowiaduje sie że został oblany przez mojego psa
    Wali teraz sikami na kilometr, najgorsze jest to że nie wiem jak sie teraz pozbyć tego smrodu (oblał całą płyte główną karte grafiki i napędy).
    Naszczeście komp był od prądu wyłączony.
    No i teraz już nie wiem czy on działa bo nie sprawdzałem, boje sie podłaczyś go do prądu bo jak coś walnie to już na amen :/
    No i teraz siedze na kompie mojego starego co mu do pracy służy (o tyle dobrze że jest w domu drugi).
    Pytanie brzmi: co teraz zrobić ??


  2. #2

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    dobrze wysuszyc komputer! innej rady nie ma! A co do smrodu sam kiedys zniknie!
    Młody pies czy stary??


  3. #3

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    zgłoś reklamacje i nic nie mów o psie )


  4. #4
    luz_jacek
    Guest

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    Stary pies :/
    Od czasu do czas zdaża mu sie coś podlać ale tym razem przesadził :/
    Mam w domu suke no i znaczy teren.
    A co do tego serwisu to nie da sie tego zawieźć teraz puki nie przestanie śmierdzieć :/
    Bo przecież jak go tam wezme to od razu koles poczuje ze coś tu śmierdzi


  5. #5
    TylerPL
    Guest

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    To ja mialem kiedys troche gorzej. Kto oblal mi monitor i mocz skapal do srodka przez kratki wentylacyjne... Przychodze rano, wlaczam kompa, a tu mi jakies iskry leca z tych przyciskow do robienia jasniej-ciemniej itp. i dymem zaczyba sie unosci. Szybko odlaczam kompa i wacham... Smrod jak nie wiem co i wlasnie patrze, a tu kropelki moczu na monitorze... wiecej nie musialem dochodzic co sie stalo... :/


  6. #6
    TylerPL
    Guest

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    Tfu, zamiast kto, mial byc KOT, ale chyba wiece o co mi chodzilo. Sorry za spam


  7. #7

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    pewnie juz zapozno no ale...
    czasem gdy zaleje sie komorka lub inne dziadostwo to bierz odrazu szmatke, spirytus i przecieraj porzadnie!
    jesli masz kompa na gwarancji to bym tak nie robil no ale tak pozatym to skutkuje czasem


  8. #8

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    A broń cię Boże spirytusem i w czym to ma niby pomóc że zetrzesz wszystkie oznaczenia z płyty i lakier zabezpieczający ścieżki :/ spirytusem to się czyści głowice w magnetofonie albo temu podobny sprzęt

  9. #9

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    Jeśli chodzi o awarie sytemu chłodzącego sprawdzałeś czy pompki pracują, bo żeby procek złapał 80 stopni to trzeba się naprawdę postarać

    Jeżeli pozostałe elementy chłodzone wodą są równie gorące (a chłodnica zimna) to nie ma obiegu cieczy (pompy zdechły albo któryś przewód jest zatkany) jak tylko procek to blok nie przylega do rdzenia (nowa zapinka lub dobra pasta załatwi sprawę)

    i na koniec sprawdź czy cały układ nie jest zapowietrzony (najchętniej powietrze zostaje w chłodnicy i bloku) a takie pęcherzyki potrafią naprawdę dobrze obniżyć wydajność pompki

  10. #10
    luz_jacek
    Guest

    Re: .....:::AWARIA_KOMPA:::......

    nniezrozumieliśmy się
    JA zakupiłem sobie wentylator tyle ze bardzo cichy (wporównaniu z tym co miałem)
    Także to nie wina pompki bo jej nie ma :]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •