Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

  1. #1

    Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Jak w temacie. Co wy na to? Jakie musieliście poczynić zmiany w swoim pokoju/mieszkaniu z powodu chowu legwana zielonego?


  2. #2
    cubante
    Guest

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Stanowczo wszystkie meble musza bardzo przylegac do scian, wstawilem tez drzewko do pokoju i troche kwiatow sztucznych zeby bylo bardziej zielono.

    Zastanawiam sie czy jak zamontuje gdzies w pokoju promiennik ciepla czy leg. skuma ze tam mozna sie ogrzewac.

  3. #3

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Tak skuma na pewno. Ja w miejscach takich gdzie leg jest narażony na upadki przy chodzeniu po meblach poukładałem na podłodze kawałki gąbki, tekturowe pudełka. Na parapecie nie mam żadnych roślin a legwan ma dużą donicę taką jak dla palmy z roślinami na której śpi.
    W donicy jest zawsze wilgotno tak że legwan ma tam dobre warunki.
    Za kilka tyg. wstawiam do pokoju nowe okno zaopatrzone w siatkę tak by leg nie wylaził mi na zewnętrzny parapet w lato -lubi to a ja się boję że mi poleci z 8p. brrr.
    Z pokoju mojego znikneły wszystkie chwiejne i niestabilne przedmioty.

    A wracając do tych kartonowych pudełek to dobry pomysł. Nie raz już widziałem jak mój legwan gruchnoł na nie z dużej wysokości i dobrze te pudła amortyzują upadki.


  4. #4

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Witam !!!!!!!!!!!!!

    Ja juz od okolo roku prowadze chow bezterraryjny. Ja mialem szczescie i jeszcze nic nie musialem zmieniac w swoim domu. tapety mam zielone jest troche prawdziwych kwiatow(!) (udalo mi sie mojego oduczyc obgryzac moje roslinki najwyrazniej mu nie smakuja) oczywiscie z parapetow zniknely doniczki z kwiatami. Tamperatura jest dla niego odpowiednia (ma ponad 1m i 22 C mu starcza) ma oczywiscie miejsce do wygrzewania (procz parapetu). Zastanawiam sie czy nie kupic nawilzacza powietrza bo u mnie panuje mala wilgoc i to wszystko co bym musial kupic. Jesli chodzi o zabezpieczenie przed wysokoscia to nie posiadam takiego gdyz moj leg nie lubi chodzic o meblach .
    Pozdrawia LegwanOPOLE
    ************************************************** ****
    Posiada :
    Legwan zielony [raczej brazowy] (Iguana iguana)
    Pies wielorasowy [X2] (Kundlus pospolitus)
    nr GG = 2990299
    ************************************************** ****

  5. #5

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Cześć
    rozumiem, że twoje dwa pieski żyją z legiem- jak sobie radzą? Nie masz z tym kłopotów?

  6. #6

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Witam !!!!!!!!!
    Psy sie boja, leg chce na nie wchodzic a one uciekaja , a wiec nie ma problemow.
    ************************************************** ****Posiada :
    Legwan zielony [raczej brazowy] (Iguana iguana)
    Pies wielorasowy [X2] (Kundlus pospolitus)
    nr GG = 2990299
    ************************************************** ****

  7. #7

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Rozumiem że pozostali użytkownicy forum mają legwany wielkości 30cm
    albo jakieś specjalne mieszkania:-)


  8. #8

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    Czesc

    Mój leg ma 65 cm i nie chodzi po meblach. W pokoju gdzie najwięcej przebywa jest kwietnik rozporowy, który owinęłam sznurkiem kokosowym, zaopatrzyłam w ulubione przez niego roślinki, a na górze zamontowałam gruby konar też owinięty sznurkiem i zamontowałam lampkę. Jest to jego drugi domek, a jak ma ochotę pospacerować to odwiedza wszystkie inne pomieszczenia, które w miarę możliwości przystosowałam pod niego. Chyba jest szczęśliwy na wolności bo jak tylko mnie widzi to chce rozwalić drzwiczki z terra, żeby jak najszybciej z niego wyjść.


    Pozdrawiam,

    Nika

  9. #9

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    No właśnie. Trzymanie tych zwierząt non stop w terra to przestępstwo.
    One są stworzone do poznawania i uczenia się nowych rzeczy.


  10. #10

    Re: Przystosowanie mieszkania a hodowla legwana

    mój leg ma 1m i mieszka na stałe w terra. czasami wychodzi na spacery po mieszkaniu, ale jak mu się znudzi sam z chęcią wraca na swoją gałąż w terra. właściwie nic nie musiałam zmieniać w swoim mieszkaniu(musiałam tylko kupić mniejszą szafę żeby terra się zmieściło w pokoju).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •