Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: na siłę...

  1. #1

    na siłę...

    ile mały leguś (cały 45cm) je dziennie i czy w ogóle je codziennie? jak jestem w domu to nie zauważyłam, zeby jadł, choć jedzenie leży cały czas (sama bym się na nie skusiła-tak apetycznie wygląda) postanowiłam go więc dokarmiać (wczoraj zjadł całe winogronko, kawałeczek arbuza i brzoskwinki-ale bardzo maluteńko) mam go nadal karmić na "siłe"???

  2. #2
    cubante
    Guest

    Re: na siłę...

    Ja mam tez takiego malutkiego lega i wsuwa, az mu sie uszy trzesa Proponuje nie karmic go "na sile" zostaw jedzenia w terra w widocznym miejscu - kiedys musi zaczac jesc oczywiscie jezeli jest zdrowy.

  3. #3

    Re: na siłę...

    A MOZE POPROSTU NIE WIDZISZ ZE JE MALE LEGI RACZEJ NIE LUBIA JESC W CZYJEJS OBECNOSCI . MOJ DAJE SIE KARMIC Z REKI ( POZA TERRA) ALE Z MISKI W TERRA JJE TYLKO WTEDY GDY NIE MA MNIE W POKOJU.KIDE TYLKO ZAUWAZY SIE NA NIEGO PATRZE IDZIE SOBIE OD MISKI

  4. #4

    Re: na siłę...

    mój jest strasznie dziki.

  5. #5

    Re: na siłę...

    Gdzieś czytałam (chyba sie nie mylę), że pojemność żołądka 1 kg legwana wynosi 25 ml. Pomyśl sobie ile Twój waży, jaką ma pojemność żołądka i ile może się w nim zmieścić. I nie karm na siłę.
    Basia

  6. #6

    Re: na siłę...

    ale tak naprawde to chodzi o to, ze jak troche go posmyram pensetką z jedzeniem po "ustach" to jakoś tam sam chwyta żarełko.

  7. #7

    Re: na siłę...

    Moj jest takiej samej wielkosci (jest u mnie od miesiaca). Mialam podobny problem. Nie jadal z miseczki, natomiast kiedy karmilam go z reki bradzo chetnie jadlo swoje wybrane smakolyki. Wyprobowalam inna metode, przez dwa dni nie dawalam mu jesc z reki (mial jedzenie w terra). Po dwoch dniach maly jadl sam z miski i to nawet w mojej obecnosci
    Powodzenia

  8. #8

    Re: na siłę...

    Ja miałem zupełnie inny problem. Mój jadł prawidłowo jednak zacząłem podawać mu liście ręką aby go lepiej "oswoić" ze mną. Doszło do tego że mój "leniwiec" nie jadł z miski tylko czekal na to az dam mu z ręki. Obecnie wyeliminowałem takie karmienie. Myśle że jest to jakiś sposób "oswajania" jednak nie można przesadzić.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: na siłę...

    Jeśli jest "dzikusem" powinnaś moim zdaniem zapewnić mu święty spokój. Dobrze jest na pewien czas zasłonić przednią szybę w terrarium papierem (3/4 powierzchni). Legwan przyzwyczai się do terrarium, nabierze pewności i zacznie normalnie jeść. Łapanie i karmienie na siłe tyko pogorszy sprawę.
    Zbadaj mu kał w badaniach parazytologicznych (u lek.wet.)


  10. #10

    Re: na siłę...

    ale on załatwia się w wodze...to nie zaszkodzi "kałowi" do badań?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •