Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Chory leg (ropniak) :((((((

  1. #1

    Chory leg (ropniak) :((((((

    Witam !!!!!!!

    Prosze was o pomoc! Moj legwan od okolo miesiąca ma na pysku na rzuchwie dziwne wybrzuszenie (najprawdopodobniej ropniak). Przez 3 tyg bylo to twarde, lekko sine i go to nie bolalo. Lecz po ostatniej wylince stalo sie to miekkie i bardzo sine wrecz fioletowe. Skontaktowalem sie juz z doktorem zajaczkowskim i to on powiedzial ze to ropniak. Co gorsza juz od 2 dni nic nie je! Co dalej robic? Mam wrazenie ze wystarczy to teraz przekluc? Czy dobrze mysle? W zalaczniku nr. 1 to najlepsze zdjatko jakie mam tego ropniaka, zas drugie mowi dlaczego tak bardzo chcem mu pomoc.

    Z gory dziekuje LegwanOPOLE.
    ************************************************** ****
    Posiada :
    Legwan zielony [raczej brazowy] (Iguana iguana)
    Pies wielorasowy [X2] (Kundlus pospolitus)
    nr GG = 2990299
    ************************************************** ****

  2. #2
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    Poczytaj o ropniach w "Terrarium" - nie wystarczy przekłucie. Skontaktuj się - potrzebny zabieg chirurgiczny. Niczego nie rób sam.


  3. #3

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    LO działaj szybko bo to już chyba najwyższy czas. Powodzenia.


  4. #4

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    Potrzebna interwencja weterynarza i to koniecznie. Musi to być usunięte chirurgicznie ( po zbadaniu oczywiście ) i zastosowana osłona antybiotykowa. Najlepiej poradź się prywatnie Dr. Zajączkowskiego, jeśli nie masz w pobliżu specjalisty od gadów. Gdy mój miał złamaną łapę pomógł mu "zwyczajny" weterynarz przy telefonicznej konsultacji z weterynarzem od gadów )). Powodzenia ! Rysiek
    Ps. Fajny ten Twój leguś. Pomóż mu szybko !

  5. #5

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    Witam !!!!!!!!!!!!!!

    W dniu dzisiajszym o godzinie 14:05 (zaczela sie) zostala przeprowadzona operacja usuniecia ropnia! Legwan na razie czuje sie dobrze ! Ropa przypominala zielono-zolty twarozek. Wet wytlumaczyl ze tak jest bo legi nie maja jakiegos enzymu we krwi ktory rozposzcza rope. Na razie budzi sie. Pare dni temu przenocowal na dworze (szczegoly na czacie) ale nic nie przeszkodzilo zabiegowi. Zdjecie nr 1 leg przed zabiegiem, a zdj nr 2 po zabiegu. Informacje na temat jegu stanu zdrowia udzielam na czacie (jestem tam codziennie, spytajcie nooka, a i dajciu mu jego ulubiony obrazek <ganja> ))))) ).

    Pozdrawia LegwanOPOLE.
    ----------------------------------------------------------------------
    Posiada:
    Legwan zielony (Iguana iguana)
    Pies wielorasowy (Kundlus Pospolitus ) (X2)
    gg : 2990299
    ----------------------------------------------------------------------

  6. #6

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    To fajnie, ze jest dorze. Biedactwo....

  7. #7
    bboy
    Guest

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    będzie dobrze

  8. #8

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    Szkoda, że cierpiał, ale już po wszystkim. Cieszę się , że o niego zadbałeś )). Pozdrawiam ! Lega też! Rysiek

  9. #9

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    Czy możesz napisać do kogo zwróciłeś się w sprawie usunięcia ropnia i gdzie dokonano zabiegu ? Myślę, że ta informacją może przydać się innym .Rysiek

  10. #10

    Re: Chory leg (ropniak) :((((((

    Pisz o jego stanie też na forum, bo ja nie mieć czasu na czata, a ciekawi mnie finał tej historii, no i przyłanczam sie do pyt. Rysia.

    Pozdrawiam Was

    Nika


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •