Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czerwone robaczki.

  1. #1

    Czerwone robaczki.

    Zaówżyłem w terra mojego lega na podłożu małe, czerwone robaczki.Przypominają mini-pajączki. Co to może być?


  2. #2
    cubante
    Guest

    Re: Czerwone robaczki.

    To sa roztocza chyba kazdy to przechodzil

  3. #3

    Re: Czerwone robaczki.

    Jak sie ich pozbyć?


  4. #4
    Ostkowna
    Guest

    Re: Czerwone robaczki.

    Idź do weterynarza po preparat na roztocza. Ja musiałam się pozbyć wszystkiego co się znajdowało w terarium. tylko kwity udał mi się uratować (spryskiwałam je kilka dnia pod rząd i nie wkładałam w terarium. Wracając do tego preparatu: Trezba będie spryskać całe terarium i zostawic na 24h. Legwana tez trzeba "wyczyścić". Założysz rekawiczki i na nich rozsmarujesz troche tego roztworu, a potem wetrzesz to w Legwanka. Jeśli to nie pomorze zabieg trzeba będzie powtórzyć. Powodzenia
    P.S. Pamiętaj dobrze spryskać terarium, a później dokładnie je umyć.


  5. #5

    Re: Czerwone robaczki.

    Mozna tez umieścić w terra płytkę GLOBOL. To pomaga. Ale i tak najpierw skonsultuj sie z Wetem.


  6. #6

    Re: Czerwone robaczki.

    nie straszcie mnie.jakie znowu czerwone robaczki...i od czego się lęgną w terra,bo jak się ich pozbyć to już wiem

  7. #7
    Ostkowna
    Guest

    Re: Czerwone robaczki.

    roztocza wnoszone są do terarium np. przy wsadzeniu kwiatów w doniczce. w ziemi tych kwiatów mogą znajdować się roztocza, a w terarium roztocza mają idealne warunki do rozwoju: ciepło, duża wilgotność. Ja miałam roztocza w terarium, kiedy zamiast kokosa używałam ziemi jako podłoża.
    Pozdrowienia )


  8. #8

    Re: Czerwone robaczki.

    dzięki Ostkowna
    ja mam wsadzine paprotki z lasu w kwaśnym torfie specjalnym do terra. Pozdr. Dorota

  9. #9
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Czerwone robaczki.

    Z "Globolem" ostrożnie - nie należy umieszczać całej płytki w terrarium. Trzeba ją "rozbroić" i wyciąć z tekturowego wkładu kwadrat o wymiarach 4 x 4 cm. Umoieścić płytkę w zbiorniku na 24 godz. tak aby uniemożliwić bezpośredni kontakt zwierząt. Zabieg można powtórzyć po tygodniu. Dichlorfos jest związkiem fosforoorganicznym
    Bezpieczniejszym o wiele jest spryskanie całego terrarium i zwierząt (ostrożnie przy głowie) roztworem iwermektyny (od lek. wet.) 1 ml Ivomecu na 1 litr wody.


  10. #10

    Re: Czerwone robaczki.

    Dzięki za rady jutro lece do weta.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •