Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: tera dla legwanka

  1. #1

    tera dla legwanka

    Rozpaczliwie poszukuje terarium dla jaszczurki, lub węża. Niestety ceny jakie podają w sklepach zoologicznych wybitnie mnie nie satysfakcjonują. Jeżeli ktoś ma (nawet samo szkło - klapę zrobię sama) coś w miarę taniego proszę o kontakt.

  2. #2

    Re: tera dla legwanka

    kup sobie nożyk do szkła i silikon. tyle ludzi teraz wymienia okna to na pewno jakieś znajdziesz wystawione przed klatke albo do osiedlowego śmietnika. a górę wymierz dobrze to nawet w sklepie z deseczkami ci przytną za drobną dopłatą... a wnętrze wg uznania.
    powodzenia i pozdrawiam
    Dorota

  3. #3

    Re: tera dla legwanka

    Na to to już sama wpadłam, ale nawet mam szkło i sylikon, ale mam też dwie lewe ręcę jeżeli chodzi o klejenie czegokolwiek - w ogóle do prac manualnych, ale jak wezmę urlop do spróbuję. Dzięki wielkie.

    Doradziłabyś mi jakie terarium (rozmiary) było by najlepsze dla legwanka o wielkości ca. 15 cm- 30 cm??

  4. #4

    Re: tera dla legwanka

    nie wiem sama, ja mam na poczatek 60/40/50, ale niedlugo zmienie na wyższe. a z drugiej strony to nie może byc tez dla niego za duze bo bedzie go trudniej oswoic i stanie sie strasznie plochliwy. no i koniecznie basenik (ja kupilam takie cos co sprzedaja dla malych żółwików, wiesz taką "wysepke" tylko palme od razu wyjełam bo badziewna.) a nawet jak nie bedzie kozystal z tego basenu to bedzie lepdza wilgotnośc. jak nie masz jeszcze to kup higrometr koniecznie, a bedziesz wiedziala, jaka ma ta wilgotnosc. (mój Ozzy ma w dzień 67-72% a wnocy tak ok.95%)
    Pozdrawiam raz jeszcze.
    Dota

  5. #5
    Loke
    Guest

    Re: tera dla legwanka

    moim zdaniem najlepiej i najtaniej jest pobudowac mu juz od samego poczatku docelowe terrarium... czyli ogromne najwieksze jakie mozesz miec...

  6. #6

    Re: tera dla legwanka

    no nie wiem, wiele osób na forum twierdzi coś innego (z wcześniejszych postów) bo duzo juz było o terra, a poza tym tak jest w opisie legwana na str. głównej...

  7. #7

    Re: tera dla legwanka

    I tu jest problem, ja mieszkam w wynajętym mieszkaniu (nie wiem jak długo tu będę mieszkać). W innnym razie zabudowałabym kawałek pokoju. Nie wiem, czy w takim razie to jest dobry pomysł, żeby kupować sobie legwana. Tyle, że te jaszczurki są takie piękne.

  8. #8
    Łukasz U.
    Guest

    Re: tera dla legwanka

    Mysza wsyscy jesteśmy skazani na wynajmowanie mieszkań - no może poza szczęśliwcami którzy mają własne. Sam mieszkam w wynajętym, złota zasada zaprojektuj i wykonaj tera tak żeby dało sie łatwo zdemontować i zmontować. Najlepiej zrob projekt potem siądź nad nim i przeprojektuj go tak jak by okno drzwi ipt były w zupełnie innym miejscu. Z trzech, czterech takich projektów zrób jeden. Wtedy bedziesz miała na tyle uniwersalne tera, że jak sie przeprowadzisz to zamienisz prawą ściankę z lewą szybą i będzie mogło stać w nowym mieszkaniu. Ja zmieniłem jeż trzy mieszkania a tera mam te same. Poprostu one przeprowadzają sie razem ze mną, jak bym miał czekać na własne to już 10 lat bym czekał a życie przechodziło by mi koło nosa. Zbuduj dobre tera i kupuj lega. Pozdrowienia

  9. #9
    Edyta
    Guest

    Re: tera dla legwanka

    Terrarium powinno rosnąć razem z gadem.

  10. #10

    Re: tera dla legwanka

    Dzięki za podtrzymanie na duchu. Tak zrobię. Mam możliwość wyrzucenia łóżka (spać mogę na fotelu rozkładanym) Teraz moje łóżko stoi we wnęce, którą mogłabym zabudować. Od razu mam dobry chumor.
    A wiesz może gdzie w warszawie mogę kupić dobrego (czyli zdrowego) legwanka??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •