Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Legwan w basenie

  1. #1
    zelik
    Guest

    Legwan w basenie

    Mam basen w domu wiem ze Leg lubi plywac basen jest podgrzewany ale ma tez chlor czy mozna go wpuscic zeby sobie poplywal czy chlor wyzadzi mu krzywde ???
    Pozdrawiam

    GG: 3967282

  2. #2
    akasza
    Guest

    Re: Legwan w basenie

    Dobrze by było gdyby wypowiedzial sie tu jakis bardzo doswiadczony hodowc. Kiedy nabywalismy naszego Legusia, powiedziano nam ze nalezy go kapac raczej w przegotowanej wodzie i taka tez wlewac mu do jego basenu i do picia. Tego sie trzymamy. Wydaje mi sie ze w basenie tego chloru bedzie zbyt duzo dla Lega, ja raczej bym nie ryzykowala...

  3. #3

    Re: Legwan w basenie

    Jeśli woda jest chlorowana, zdecydowanie odradzam.
    Możesz za to uzdatniać wodę w basenie tlenem - jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie, ale na pewno bezpieczniejsze dla legwana.
    Pozdrawiam


  4. #4

    Re: Legwan w basenie

    Nic mu nie powinno być od chloru pod warunkiem że nie będzie tej wody pił i nie będzie zbyt długo w niej przebywał. Jak leg sobie popływa ze 40 min dziennie co jakiś czas to nic mu się nie stanie. No chyba że ilość chloru jest naprawdę duża lub będziesz go w tym basenie hodował.


  5. #5

    Re: Legwan w basenie

    ale przeciez podobno dobrze jest, jak legi czuja pod lapkami podloze... w takim basenie o jakim mowa to chyba bedzie mu za gleboko?
    Dota

  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: Legwan w basenie

    Nie jest to dobry pomysł. Raczej nie będzie to przyjemność dla legwana, chyba, że miałby tam możliwość swobodnego wychodzenia po szorstkiej powierzchni. Chlor jest szkodliwy, zwłaszcza w stężeniach stosowanych w basenach (oczy, układ oddechowy).


  7. #7

    Re: Legwan w basenie

    Dota legwany na wolnosci rzucaja sie z drzew do wody, nurkuja i plywaja pod powierzchnia Jesli maly legwanik ma w terrarium duzy basen tez mozna zaobserwowac nurkowanie. Problem z kapiela nie polega na tym, ze legwan nie czuje dna ale na tym, ze jest wsadzany np do wanny z ktorej sam nie moze wyjsc. Wiekszosc legwanow wtedy rozpaczliwie probuje sie wydostac.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •