Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: jak zamocowac kabel?

  1. #1
    misiekk
    Guest

    jak zamocowac kabel?

    jak wy mocvowealiscie kabel grzewczy ...ja narazie probiowalem go poprostu przykleic do dna ale czy leg nie rozkopie i nie pogryzie go??? jak wy to zalatwil;iscie???

  2. #2
    Loke
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    nie uzywam kabla grzewczego cale cieplo leci z gory

  3. #3
    Dodi
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    Mozna przykleic do dna ale potem nalezy dociac szybe ktora bedzie pasowac na dno . Oddzieli ona doskonale kabel od grzebiacego legwana. Zaoszczedzi ci to widoku poparzonego legwana zaplatanego w kabel. Najnowsze tredy w hodowli sugeruja jednak aby cieplo dochodzilo z gory tak jak w srodowisku naturalnym.

  4. #4

    Re: jak zamocowac kabel?

    dodi wytlumacz mi jak pozniej polozysz na tym korzen ktory wazy 30 kg, sterte kamyczkow i basen na 35 litrow? przeciez ta szyba peknie!


  5. #5
    misiekk
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    ...znowu zbierzne informacje...mowicie ze ciplo powinno bvyc tyljko z gory jak w naturalnym srodowisku..wydaje mi sie ze w naturalnym srodowisku tam gdzie legwany rzyja ziemia jes dobrze nagrzana od slonca ktore przeciesz w brazyli np. siweci mocniej niz u nas ..nieiwem czy tylko cieplo z gory oci[pli dno terrarium...

  6. #6
    Loke
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    czlowieku czy ty sadzisz ze tam slonce operuje prosto na ziemie ...

    ona jest zaslonieta izolacyjna warstwa baaaardzo gestego lasu...

  7. #7
    misiekk
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    bardzo mozliwe ale jednak wiekszosc zdecydowana wiekszosc stron o legwanach i wogole o hodowlach terraryjnych proponuja uzywanie tego kabla

  8. #8
    Dodi
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    Drogi fatmanie to byla rada dla posiadacza terarium a nie woliery na legwana. Jezeli chcesz wpakowac taką mase konarow kamieni i zbiornik na 35 l to sobie kupisz kabel 50 wat ktory ma 6 metrow i sobie go ZABETONUJ ! jezeli to jeszcze za malo na twoja skale to zawsze istnieje system ogrzewania podlogowego. A powaznie to zamontowalem kilka kabli w ten własnie sposob i wszystko jest ok mozna oczywiscie nasypac suchego piasku pomiedzy te szyby i wowczas szyba bedzie lezec na warstwie podgrzanego piachu i nie peknie .

  9. #9

    Re: jak zamocowac kabel?

    Dodi, ale po co montowac kabel grzewczy ktory kosztuje 10 x wiecej niz promienniki ciepla. ja ostatnio w elektrycznym wytrzasnalem 150 W kwoke, ktora tak smazyla, ze nie mozna jej bylo porownac do wszystkich firmowych zarowek. dwie takie zarowy i ogrzejesz kazde terra. wtedy jest to zgodne z natura - legi powinny miec ogrzewanie od gory.
    Pozdrawiam


  10. #10
    misiekk
    Guest

    Re: jak zamocowac kabel?

    nieiwme ja narzie zamontowalem bo taki kabel posiadam myssle ze nei zaszkodzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •