Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: oswajanie

  1. #1

    oswajanie

    Witam wszystkich terrarystow mam wielka prozbe czytalem wiele lektor wiele opisow na temat Legwanow Zielonych ale nigdzie nie znalazlem dobrego opisu
    jak oswajac Lega prosze was o pomoc nie chce wyzadzic gadzinie krzywdy napiszcie jak to bylo z waszymi legami i jak postepowaliscie bede bardzo wdzieczny za pomoc

  2. #2

    Re: oswajanie

    zadniej pomocy

    jesli nie chcecie pisac na forum napiszcie na maila gadzina007@netscape.net

  3. #3

    Re: oswajanie

    Zerknij sobie na:
    www.legwan.org/article/oswajanie.html
    Może trochę Ci pomoże.
    Pozdrawiam


  4. #4

    Re: oswajanie

    bardzo fajnie napisane. juz czytałam wcześniej i dużo z opisanych sytuacji można zaobserwowac u swojego lega. i bardzo pomaga

  5. #5

    Re: oswajanie

    Jak wiadomo sa dwie podstawowe metody "oswajania" choc ja wole to nazywac przyzwyczajaniem. Metoda na siłe - nie bede sie rozwodzil bo pisano juz o tym. Powiem tylko że próbowałem tej metody po jakimś pół roku przebywania z legiem. Wyjmowałem i brałem na rece lega o satłej porze mając nadzieje że się do tego przyzwyczai jednakże doprowadziło to do tego że podając mu do miski żarcie jak otwierałem terra Spike sie nadymał fffffffffffffffffuczał i gotów był uderzyć ogonem. W związku z tym przeszedłem do drugiej równiez opisywanej metody "nic na siłe". Ponieważ leg sam sobie otwiera terra i wchodzi i wychodzi kiedy chce po jakimś czasie zaczął wychodzić przy mnie i łazić po mnie. Na początku nie mogłem robić żadnych ruchów bo leg uciekał. Jednak obecnie zaczynam robić postępy i moge powoli sie ruszać i patrzeć na niego jak siedzi mi na brzuchu. Jednak jeszcze pewnie daleka droga (jeśli w ogóle) zanim leg będzie tak przyzwyczajony jak pragnie każdy hodowca.
    To tyle o moim postępowaniu niechaj inni opowiedzą o swoich metodach i skutkach.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Re: oswajanie

    Na stronie http://www.terrarystyka.com.pl/forum...opic.php?t=379 jest trochę wypowiedzi o oswajaniu w tym i moja. Zapraszam. Rysiek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •