Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: czy 25x50x30 bedzie dobre???

  1. #1
    jarooo
    Guest

    czy 25x50x30 bedzie dobre???

    poniewaz obecnie posiadam wolne terra o wymiarach 25 szer 50 dl i 30 wys chcialem Was spytac czy takie wymiary beda odpowiednie dla mlodego legwana dl. ok 30 cm. nie chcialbym zeby legwan meczyl sie w przyciasnym terra, ale slyszalem ze te zwierzeta przy zbyt duzej wielkosci terra i duzej ilosci roslin dziczeja. nie wiem czy to prawda dlatego przosze was o rade. z gory thx.


  2. #2
    Fronti
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    takie tera wystarczy legwanowi może na 1-2 misiące


  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    ))))
    Legwan nie dziczeje od roślin, ani od wielkości terrarium. Jedyne niebezpieczeństwo związane z dużym terrarium to takie, że wystraszony legwan ma miejsce na rozpędzenie się i może uderzyć się z większą siła w szybę. Zapobiega temu większa liczba roślin w terrarium. Oczywiście wygodniej jest trzymać małego legwanka w mniejszym terrarium, ale wymiary podane przez Ciebie to jednak przesada. Legwan to zwierzę nadrzewne, przynajmniej wysokość powinna być znacznie większa. To terrarium nadaje się najwyżej do przetrzymania przez kilka dni.


  4. #4
    misiekk
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    a 50 na wysokosc na poczatek wystarczy ja mam tyle ?????

  5. #5
    dr Robert
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    Na pierwsze 2-3 miesiące, ale legwany szybko rosną !


  6. #6
    Loke
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    nie

  7. #7

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    Stanowczo za małe . Ja zaczynałem od 45x70x80 (szer, dł, wys ). Mam do sprzedania, bo teraz Gucio ma 100x150x180 . Przeprowadził się do niego po roku obecności u mnie, bo poprzednie okazało sie za małe. Pozdrówko! Rysiek

  8. #8
    jarooo
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    dzieki serdeczne za rozwianie watpliwosci. chyba bede musial se wybrac jakiegos mniejszego gada.


  9. #9

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    Jeśli liczyłeś , że takie wystarczy na długo to napewno nie radzę kupować legwana. Musisz się liczyć z terrarium conajmniej takim jak mam teraz ja (powyższy post). Pozdrawiam! Rysiek

  10. #10
    Loke
    Guest

    Re: czy 25x50x30 bedzie dobre???

    kup sobie mala pluszowa jaszczurke co??? (szkoda jaszczorow do takiej "klatki")

    powaznie pomysl o czyms innym. Jaszczory sa raczej doze, a nawet te najmniejsze potrzebuja sporo przestrzeni)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •