Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

  1. #1
    K@rol
    Guest

    ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    SIEMA!!!
    BYŁEM W JANACH (KOŁO WARSZAAWY) Z SKLEPIE ZOOLOGICZNYM I WIDZIAŁEM MAŁE LEGWANKI..... AKURAT TRAFIŁEM NA KARMIENIE MALUCHÓW ŚWIERSZCZAMI POLOWAŁY NA NIE JAK DZIKIE I ZJADAŁY ZE SMAKIEM. KUPIŁEM TAKIE SAME ŚWIERSZCZE MOJEMU LEGWANKOWI.MOJ MAŁY ZANI NIE POLOWAŁ ANI NIE JADŁ WRĘCZ PRZEĆIWNIE TAK JAKBY JCH WOGULE NIE WIDZIAŁ..... JAK GO ZACHĘCIĆ DO JEDZENIA TYCH OWADÓW....................................
    DZIĘKI!!!


  2. #2

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    no to zwów rozpętałeś burze :-)

  3. #3

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Legwan jest roślinożercą!!!


  4. #4
    cubante
    Guest

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Ma ten twoj legwan glowe na karku bardziej niz Ty, a swoja droga nie bierz przykladu ze sklepow zoo, ja w 3miescie widzialem legi karmione malymi zabkami

  5. #5

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Mały udział pokarmu zwierzęcego może być u małego legwana, ale jeśli dasz tylko zieleninę ( nie kapustne i szczawiany) to bedzie mu to " na zdrowie"! Tak, jak pisali poprzednicy, legwan jest roslinożerny. Pozdrówko! Rysiek
    Ps. Poczytaj poniższy temat " zioła ".

  6. #6

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Skąd się człeku urwałeś. To forum aż pęka od stwierdzeń, że legwan nie jada mięsa w żadnej postaci, ani nie poluje na owady. JEST ROŚLINOŻERCĄ. A Ty pytasz jak go zmusić do polowania na świerszcze. Momentami chce mi się wyć z rozpaczy nad tępotą ludzi. Umiesz czytać - to poczytaj inne posty, opis legwana - tylko ze zrozumieniem, nie jak pierwszoklasista, który skupia się na literkach a nie na treści. A ci w zoologu to debile.


  7. #7

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Facet ma problem i w dobrej wierze zadał pytanie na forum. A tu zamiast odpowiedzi posądza się go o tępotę!
    To chyba nie o to chodzi.To miejsce jest po to, by wymieniać się doświadczeniami i zdobywać nową wiedzę.
    Jeśli pyta o konkretną rzecz, to udzielajmy konkretnej odpowiedzi. Jeżeli temat jest zbyt obszerny, a nie chce się pisać elaboratów po raz kolejny o tym samym, to wskażmy konkretny post, w którym była o tym mowa. Postów jest ponad 2000! I nikt nie ma obowiązku wszystkich czytać. Zwłaszcza, że wiele jest nie na temat.
    Grono bywalców tego forum stale się powiększa. To chyba dobrze!
    Ale razem z nowymi użytkownikami powracać będą stare pytania: o wapń, UV czy świerszcze.
    Jeśli kogoś "stary" temat już znudził, to nie ma obowiązku odpowiadać. A tym bardziej komuś ubliżać.
    Na pewno znajdzie się ktoś, kto jeszcze raz, krok po kroku wszystko wyjaśni.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Janusz

  8. #8

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    "Postów jest ponad 2000! I nikt nie ma obowiązku wszystkich czytać".

    Każdy, kto bierze się za opiekę nad jakimkolwiek zwierzęciem ma obowiązek zapoznać się z jego potrzebami i wymaganiami, zdobyć max wiedzy. W tym przypadku najcenniejszym źródłem tej wiedzy są posty aktualne jak i archiwalne tego forum oraz innych jak np. na Yahoo. A jak się komuś nie chce przeczytać 2000 postów, to lepiej dla niego i zwierzaka - niech mu się nie chce hodować żadnego żywego stworzenia.


  9. #9

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Ten kto napisał że legwan nie powinien otrzymywać pokarmu zwierzęcego nie powinien opiekować się legwanami.

  10. #10

    Re: ŚWIERSZCZE?????!!!!!!!!!!!

    Akurat poświęciłem swego czasu parę godzin i poczytałem sobie starsze posty.
    Owszem, można sie z nich dowiedzieć wielu rzeczy. Ale też całe ich mnóstwo jest zupełnie nie na temat. Jakieś bezsensowne wycieczki osobiste i spory o ortografię!
    Ktoś, kto chce czegoś dowiedzieć na temat LEGWANA (na tym forum) może się tylko zirytować. I dojść do wniosku, że właściciele tych pięknych zwierząt mają chyba nie po kolei w głowie.
    W tym momencie piszę też o sobie, bo wdałem sie w tę polemikę
    A poza tym wypowiedzi tu zawarte w żadnym wypadku nie powinny stanowić wyroczni!!!
    Ludzie mają różne poglądy na hodowlę. Często sprzeczne.
    Dlatego wiedzę należy czerpać z różnych źródeł. I ją weryfikować.
    Pytać sprzedawcy w sklepie (oni też czasami znają się na zwierzętach!), pytać weterynarza, czytać dostępną literaturę i wypowiedzi na forum.
    Jak się to wszystko zbierze do kupy, to można mieć już jako takie pojęcie o hodowli. Jak do tego dojdą własne doświadczenia, to naszemu pupilowi można wróżyć dłuuugie i szczęśliwe życie
    Z wielkim szacunkiem odnoszę się do niniejszego forum. Wiele sie z niego dowiedziałem. I mam nadzieję jeszcze wiele dowiedzieć.
    Chociaż są tu prezentowane poglądy, z którymi nigdy się nie zgodzę. Ale też nie zamierzam mieć nikomu za złe, gdy nie będzie podzielać moich.
    I tego innym życzę!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •