Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Co jest prawdą!?!

  1. #1
    Tomasz B
    Guest

    Co jest prawdą!?!

    W pewnej książce pt. "Terrarium dla początkujących" w opisie znalazłem Łączenie Legwana zielonego z: ropucha aga, gekon toke. A tu na tej stronie w łączeniu jest: gekon toke i agama błotna!!!. W pierwszej chwili spadłem z kszesła jak zamiast ropuchy zobaczyłem śliczną jaszczurkę!.
    (osobiście wolę jaszczurki od żab!) Mam pytanko czemu w Encyklopedii i tutaj zabrakło jednego gatunku do łączenia z Legiem????

  2. #2
    ...:James:...
    Guest

    Re: Co jest prawdą!?!

    I aga moze byc i agama ale nie jednocześnie odradzam łączenie toke z legiem poniewasz leg w nocy śpi a toke nie to moze przeszkadzać.

  3. #3
    Tomasz B
    Guest

    Re: Co jest prawdą!?!

    Acha już rozumiem. Dzięki za pomoc :-)

  4. #4
    gadzio_new
    Guest

    Re: Co jest prawdą!?!

    Dodoałbym tylko, że należy uważać z łączeniem jakichkolwiek gatunków z ropuchą agą - wydzielina z ich skóry jest silnie trująca - podobno w Australii (gdzie sprowadzono Agę do walki ze szkodikami, po czym stała się zmorą większą od samych szkodników...) ginął psy i koty pijąc wodę z misek w których siedzą te ropuchy... Pytanie czy są one bezpieczne dla legów ?? (zobacz też http://terrarium.com.pl/ropuchaaga.php)
    Widziałem agamę błotną i ropuchę agę z legwanem w zoo w Zamościu, ale tego typu warunków i sposobów utrzymania zwierzaków bym nie proponował...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •