Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: jak szybko rosną?

  1. #1

    jak szybko rosną?

    Pytanie swe kieruje do wlascicieli WIekszych legwanow ktorzy beda potrafili (mam nadzieje) mi pomoc
    Otóż interesuje mnie jak szybko rosna legwany. Chodzi mi o mlode osobniki -takie ok 50 cm (moj tyle ma i chcialbym wiedziec za ile czasu bedzie mial mniej wiecej jaka dlugosc).
    Moze pytanie nie jest zbyt zrozumiale,bo duzo zalezy od warunkow chodowli,ale intersuje mnie orientacyjnie rozwoj tych gadow

  2. #2

    Re: jak szybko rosną?

    Podam Ci dla przykładu długość mojego samca ( rhinolopha ) 150cm po ok. 4 latach, a długość samicy znajomych po prawie 5 latach nie będzie miała nawet 100cm. Wydaje mi się, że po roku zdrowy legwan może osiągnąć 70-80cm. Mój to przekroczył, ale niech inni też napiszą jak było w ich przypadku. Pozdrówko! Rysiek

  3. #3
    Edyta
    Guest

    Re: jak szybko rosną?

    Samica po siedmiu latach 130 cm.

  4. #4

    Re: jak szybko rosną?

    Cytrola(samica) ma coś około trzech lat(czekam na dokładną datę urodzin dr Robercie )) i ma prawie 100cm. Igster ma 130cm i podobno 5 lat, ale miał złe warunki u poprzednich właściceli. Mój Zielony(samiec) w wieku dwóch lat miał metr długości.


  5. #5

    Re: jak szybko rosną?

    Mój leg po 2 latach życia ma 100 cm

  6. #6

    Re: jak szybko rosną?

    U mnie tak samo ma 2 lata i 1,08 m po roku miał około 75cm

  7. #7

    Re: jak szybko rosną?

    Hmm moj ma okolo hmm 7 miechow i ma okolo 37 cm czy to zle ???

    PozDorfka ;D


  8. #8

    Re: jak szybko rosną?

    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Wlasnie o to mi chodzilo

    pozdrawiam

  9. #9

    Re: jak szybko rosną?

    Przy okazji dla porównania Robal na dwóch fotkach Jedna jest z 06-2001 a druga z 10-2002 :-)

  10. #10

    Re: jak szybko rosną?

    qrcze jaki podobny do Zielonego! :-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •