Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: wydzielina

  1. #1
    conrad
    Guest

    wydzielina

    cześć ludziska! proszę o pomoc. u swojego lega (80cm. 1,5roku) zaobserwowałem ostatnio podejrzaną wydzielinę. wygląda to jak jakiś śluz ale białego koloru. czasami pojawia się kiedy gad oddaje kał ale częściej wydala go samoistnie. czy to może jakaś odmiana pasożyta?????????? proszę o odpowiedź jeśli ktoś miał podobny problem.


  2. #2

    Re: wydzielina

    Nie...no...Stary...
    Tego lega masz chyba od niedawna???
    Spoko - jak zobaczyłem "niebieskie"(mętne) oczy u mojego pierwszego węża - też się przestraszyłem(a to było przygotowanie do linienia)
    Opis pasuje idealnie do moczu - poczytaj opisy gatunku.

  3. #3

    Re: wydzielina

    Kiedyś dr. Jarek napisał, że jest to stała frakcja moczu . Poczytaj- http://terrarium.com.pl/forum/read.p...&i=4125&t=4125 . Pozdrówko! Rysiek

  4. #4

    Re: wydzielina

    Cześć,

    jest jeszcze jedna możliwość...
    Jeśli Twój leg ma około 1,5 roku i zaobserwowałeś białą wydzielinę, w podłużnej postaci (wygląda jak kawałek gumki, grubszy przy końcach, białego koloru - trochę przypomina literę H, a nasada ogona stała się jednocześnie grubsza - możesz wyczuć po bokach miękkie zgrubienia, to najprawdopodobniej Twój legwan jest chłopcem i zaczyna dojrzewać
    Ta substancja - to wydzielina z hemipenisa i jeśli jest tak rzeczywiście to wszystko jest OK.
    Możesz to również rozpoznać po porach udowych - na udach będą prawdopodobnie widoczne pory, w postaci takich końcówek zamykających pory. Wszystkie pory u samców wyglądają w ten sposób - u samic tylko 2-3 od wewnętrznej strony.

    Tak wygląda to u samca:


    a tak u samicy:


    Zdjęcia pochodzą od Melissy Kaplan, www.anapsid.org - polecam, jeśli ktoś dobrze czyta po angielsku.

    Pozdrawiam


  5. #5
    conrad
    Guest

    Re: wydzielina

    dzięki


  6. #6
    conrad
    Guest

    Re: wydzielina

    serdeczne dzięki.


  7. #7
    conrad
    Guest

    Re: wydzielina

    bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. To że mam "chłopca" to wiedziałem, ale nie podejrzewałem że dorasta ) Pory są tam gdzie być powinny. Nie jest to mocz (jak sugerowali inni) bo wydala razem z kałem. Poza tym jest piękny i mam joba na jego punkcie. Ma na imię BONO (jak mój ulubiony wokalista) i jest zielony jak trawa w maju. Jeszcze raz BARDZO DZIEKUJĘ!!!!!


  8. #8

    Re: wydzielina

    Hehe

    no to w takim razie masz powoli dojrzałego chłopca
    Gratulacje!!

    Pozdrawiam


  9. #9
    Morbid
    Guest

    Re: wydzielina

    ...co do tej wydzieliny to miałem z tym niemały problem bo mój leg tak `dorastał` i wydzielał tyle tego że az mu hemipenisy spuchły i mialem niezły problem,jednak po wizycie u weta ,paru zastrzykach i odpowiedniej kuracji wszystko wrócilo do normy

  10. #10

    Re: wydzielina

    A wet. ręczył głową ,że te zastrzyki nie zrobią z lega "dziewczynki"???
    Słyszałem o samcu Hydrosaurus pustulatus,który po podobnej kuracji przestał być płodny.
    Nie straszę - jednak osobiście nie jestem zwolennikiem terapii hormonalnych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •