Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: reakcja lega na domowników

  1. #1

    reakcja lega na domowników

    Witam!
    Z tego co widać to sporo legwanów chodzi luzem po mieszkaniu. Mam pytanie, jak wasi podopieczni reagują na innych domowników? Chodzi mi nie tylko o ludzi, ale również o inne zwierzęta biegające luzem po wielkim terrarium legwana :-) Dzięki za odpowiedzi.

  2. #2

    Re: reakcja lega na domowników

    No mój leg nie lubi obcych.

    Jednak niezbyt często ma on kontakt z obcymi ludzmi ponieważ nie ma zbyt wielu chętnych osób żeby posiedzieć w moim pokoju. Ludzie się po prostu boją:-)


  3. #3

    Re: reakcja lega na domowników

    Z tego co wiem, to tylko mój 2 letni leg trzymany jest bezterraryjnie oraz leg kol. Legwan Opole. Chodzi o bywalców tego forum.

    Mój legwan jest okazem zdrowia. Doskonale wygląda, żeruje oraz jego zachowanie jest /psychika/ bez zarzutu. Jest ładnie ułożony, nie brudzi w mieszkaniu, nie ma z nim żadnego problemu. Z tego co wiem legwan kol. Legwan Opole ma problemy z tego powodu iż ma zapewnioną zbyt małą wilgotność.

    ps

    LO, kur... :-) zacznij go w końcu moczyć w wannie bo to katastrofa będzie.


  4. #4

    Re: reakcja lega na domowników

    No to ja tez sie dopisze moj legwan tez chodzi luzem po mieszkaniu i rowniez jest zdrowy i ulozony !!! Tak wiec nie jestes juz sam na tym forum ktorego leg "lata" po mieszkaniu

    Pozdrawiam
    Zeraw

  5. #5
    Morbid
    Guest

    Re: reakcja lega na domowników

    ...ja mojego puszczam bardzo czesto ale mam z tym jeden problem,tzn. nie podoba mi sie to ze gdziekolwiek bym go nie dal to po chwili gdzies sie chowa ,firanka itp. -powiecie STRES- puszczam juz go tak od 5-6 miesiecy i stwarzam mu max. warunki spokoju(daje np. do pokoju gdzie nikt nie przebywa lecz on ...sie chowa)-co wy na to?

  6. #6
    Jonko
    Guest

    Re: reakcja lega na domowników

    Kup mu królika :-) Serio mój wypuszczony na pokój zawsze idzie do pokoju dzieciaków i siada na dużym pluszowym króliku. A tak powaznie to najlepiej poobserwuj gdzie najczesciej przebywa i zamiast go stamtad wypedzac ulatw mu przebywanie w tym ulubionym miejscu. Z firanka faktycznie moze byc trudno

  7. #7

    Re: reakcja lega na domowników

    Piszecie ze wasze legwany chodza luzem, moj tez chodzi ale ma terrarium. Kazdy chce miec swoj kacik czy to zwierze czy czlowiek, taka swoja intymnosc... i my ta intymnosc powinnismy im zapewnic. Legwany lubia miec swoje terytorium i go pilnuja. Moj legwan jak chodzi po mieszkaniu jest lagodny, moge go calowac, spac z nim, glaskac i nie ugryzie ale jak tylko wchodzi do terarium to od razu pokazuje kto tu rzadzi. Potrafi niezle ugryzc albo walnac ogonem, wlasnie pare dni temu zajrzałam do jego terra a on jak mnie nie walnie ogonem 2 razy w glowe... tego sie nie spodziewalam - a ogon ma porzadny. Ale ciesze sie bo to swiadczy o jego zdrowiu
    Ps. W zalaczniku narzedzie zbrodni
    Pozdrawiam
    [gadzinka]

  8. #8

    Re: reakcja lega na domowników

    witam!
    mój także biega luzem, (czyt. leży) ma terra ale tylko w nim śpi, całe dnie spędza na "wolności" tzn. w moim (i jego) pokoju :-) zna każdy kącik, ale zdecydowanie uwielbia jedną miejscówkę i tam spędza całe dnie leżakując, a domowników od razu poznaje, że ktoś "obcy" wchodzi w pokoju, psa nie toleruje - strasznie się wkurza kiedy go widzi..

  9. #9

    Re: reakcja lega na domowników

    Hej!
    Meg11, możesz coś więcej napisać na temat relacji twojego lega z "obcymi" mieszkającymi w twoim domu? Napisz jak reaguje na ludzi miszkających "na stałę" w domu, jak i na przychodzących gości. Ale co najważniejsze proszę o szerszy opis stosunków legwan-pies. Jeżeli ktoś z was posiada w domu jakiegoś jeszcze zwierzaka (łącznie z królikami to napiszcie jak reaguje legwan na ich obecność.
    Dzięki za odpowiedzi!

  10. #10

    Re: reakcja lega na domowników

    hmm.. to tak: mnie uwielbia :-) współwłaściciela też :-) reszta mieszkających w domu jest momentalnie rozpoznawana, legwan poprostu nieufnie ich obserwuje, nie biega wówczas po pokoju, jest wyraźnie spięty, a gdy ktoś próbuje go dotknąć momentalnie nadyma worek i zamyka oczy.. to samo się tyczy gości.. i innych zwierzaków..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •