PDA

Zobacz pełną wersję : do doktora Zajączkowskiego



SET
03-01-2013, 18:00
Chciałbym zasięgnąć porady.
Byłem u doktor Katarzyny Wilk po uprzednim zrobieniu zdjęcia RTG. Pani doktor zasugerowała iż najprawdopodobniej są to jajka ( srednica ok. 2,5 cm, dość twarde)i tu mam proźbę o zweryfikowanie zdjęcia i Pana opinię. Dodam że samica jest w wieku ok. 2 lat (nie może usiedzieć w jednym miejscu, nie je, rozkopuje podłoże, ciagle chce wychodzić z terrarium)


Pozdrawiam

ak850
03-01-2013, 23:31
Musisz skontaktować się telefonicznie z dr. Jarkiem. ( Patrz post niżej tam jest podany telefon )

Rysiek
04-01-2013, 09:22
To jest zdjęcie z góry i faktycznie wygląda na jaja. Zobacz to RTG z boku - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=11760&t=11760 i porównaj kształty widoczne na obu zdjęciach. Zachowanie samicy też na to wskazuje. Wiek ma odpowiedni. Pozdrówko! Rysiek

SET
06-01-2013, 07:14
w sobote poprawił się apetyt (troszke pojadla) po uprzednim podawaniu kroplówki wzmacniającej do pyszczka. Zrobilem także domek legowy z masa trorfu w środku i podgrzewaną podłogą na przeciwko wyjścia z terra . Wzbudza to jej zainteresowanie przekopuje torf od czasu do czasu choć od momentu jak poprawił się jej apetyt prawie cały czas wyleguje się na korzeniu.

MarcinDarlowo
07-01-2013, 08:42
hej, słuchaj miałem ten sam problem, byłem ze swoim legiem u dr Zajączkowskiego, najprawdopodobniej w twoim przypadku(jak i w moim) to nie są jaja tylko jajniki, mam podobne zdjęcie, i podobnie jak twój leg mój nie jadł, kopał i nie mógł usiedzieć w terrarium, a po jakiś 4-6tyg zaczął jeść najpierw trochę a później już całkiem dobrze ;) przypatrz się czy teraz jak już je nie robi się nieco chudszy, może to być oznaką, że wszystko wraca do normy a jajniki się zmiejszają, domek lęgowy nie wiele ci pomoże ponieważ średnica tych jaja(jajników) jest większa od miednicy legwana i nie ma szans żeby mogł je znieść(wydalić)musisz uważać teraz na nią żeby nie uszkodzić tych jajników mechanicznie bop może dojść do zakarzenia otrzewnej, najlepiej skontaktuj się z dr Zajączkowskim tel. 606838300 bo niestety teraz nie będzie miał możliwości wejść na forum, prosił mnie o poinformowanie wszystkich, pozdrawiam ;)

Pavtik
07-01-2013, 09:57
witam

co po wizycie u dr Zajączkowskiego?
jakie dostałeś zalecenia, był jakiś zabieg?

MarcinDarlowo
07-01-2013, 13:04
cześć ;)
zacznę od tego, że spotkanie z dr Zajączkowskim bardzo mile mnie zaskoczyło;) widać że facet robi to wszystko z pasją a oprócz leczenia zwierzątek, zajmuje się również nękaniem przemytników sprzedających zwierzęta w strasznych warunkach na bazarach, ale co do lega. postanowiłem, że zostawię go u dr. Zajączkowskiego, na 3 tyg. konieczne były dodatkowe zdjęcia rtg w celu ustalenia czy te jajniki ni zmniejszają się (o czym mógł świadczyć chudnięcie zwierzaka, choć zaczął jeść) czekam teraz na odpowiedź od dr Zajączkowskiego czy się zmniejszają i decyzja dopiero będzie podjęta czy będzie konieczny zabieg-mam nadzieję że nie ;) w każdym razie naprawdę warto zwracać się ze wszystkimi problemami do niego, zawsze chętnie pomoże i zna się na rzeczy. Oby więcej takich specjalistów!!! ;)
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==