PDA

Zobacz pełną wersję : GRYZA SIE !!!!



pucior
10-02-2013, 06:58
Witam niedawno kupilem 2 legwana i najprawdopodobniej jest to samica( powiedzieli mi w sklepie ze samica i jak zamawialem powiedzialem zeby byla samiczka ) ma gruczoly duzo mniejsze od tego mojego samca i sprawa wyglada tak ta (najprawdopobodniej samica) usiadla na galezi samca na której zawsze on siedzi i spi gry sie nie wygrzewa samiec weszedl do góry zaczol kiwac glowa ale nie wyciagnol worka i zaczol grysc samice ona nic nie robila z tego ze samiec ja gryzie co robic czy to norlane ?

Legus2004
10-02-2013, 07:12
Moze tez byc ze to jest samiec....:)nie znam sie jeszcze na ty zabardzo ale tak tez moze byc

KORSAKOW
10-02-2013, 09:56
daj fotki obu legwanów, ale moim zdaniem daj im troche czasu (ale czuwaj nad nimi) te zwierzęta muszą między sobą ustalić hirearchię,

ak850
10-02-2013, 11:22
Jeżeli to na pewno samica to powinny się "dogadać" .Też miałam podobną sytuację pogryzły się , poganiały , pokiwały , ale już jest ok. Dałam im czas , obserwowałam i interweniowałam w razie potrzeby .Teraz jest spokój , młodszy dostosował się i ustępuje samicy .Z tym , że każdy ma SWOJĄ półkę , SWOJE gałęzie , SWÓJ promiennik i nie wchodzą sobie w drogę.Najdziwniejsze , że w nocy lgną do siebie i śpią przytulone.

pucior
10-02-2013, 13:32
dzisiaj musialem wystraszyc samca i uciekl potem juz nie gryzl ale juz wczesniej jakies 4 dni temu mama i tata slyszeli jak cos sie dzialo w pokoiku ;] nie raz wygrzewaja sie razem jeden na drugim jedza razem itp. ale tez sie gryza ;]

Saurus
11-02-2013, 12:23
Pucior, rozmawiam z nim czasem na gg, ma legi od hodowcy samica ma kolo 55 cm hodowca ja sprzedal do sklepu jako zamowiona samice wiec pewnie bedzie ok :)ale jest wieksza od samca :)

42d3e78f26a4b20d412==