PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotność



george
02-08-2013, 03:56
Mam pytanko zwiąne z higiometrem a mianowicie w którym miejcu terrarium powinienem go umieścić bo pomimo spryskiwania kilka razy dziennie nie uzyskuje odpowiedniej wilgotności.Nie wiem jaka może być tego przyczyna?

Fatman
02-08-2013, 06:03
2 przyczyny:

1. za mala wilgotnosc w terrarium (spryskiwaniem nie zapewnisz 90% wilgotnosci)
2. zle wyskalowany higrometr(jak wyskalowac poszukaj w archiwum)

Jacku
02-08-2013, 06:25
FAQ listy dyskusyjnej: Legwan zielony
Szukaj:

Powrót do spisu pytań
33. Higrometr ( wilgotnościomierz ). Jak go wyskalować?
Higromerty są to urządzenia służące do pomiaru wilgtności w terrariach. Aby mieć pewność co do prawidłowości działania higrometru zalecane jest jego sprawdzanie i skalowanie ( dotyczy higrometrów włosowych - działających w oparciu o włosy ludzkie, jak też higrometrów sprężynowych ) co 2-3 miesiące, lub wtedy gdy mamy zastrzeżenia dotyczące dokładności wskazań. Skalowanie wykonujemy w następujący sposób: namoczoną i dobrze odciśniętą ściereczką obkładamy wloty powietrza znajdujące się z tyłu i po bokach urządzenia, pozostawiając tak na 30 minut w temperaturze pokojowej. Następnie śrubką regulacyjną ustawiamy wskazówkę na 96-97%. W ten sposób dokonujemy skalowania higrometru.
Powrót do spisu pytań

To dla leniwych :)))
Pozdrawiam:)

xKubax
02-08-2013, 07:15
Jezeli higrometr masz wyskalowany to prawdopodobnie wina wentylacji.
Jezeli masz zla wentylacje to pomimo wielokrotnego spryskiwania wilgotnosc i tak bedzie niska

Capri
04-08-2013, 16:00
wlasnie jak to jest z ta wentylacja. co znaczy odpowiednia. nie chodzi mi o rozmieszczenie( gora, dol). czy sa jakies rozmiary w przypadku danej wielkosci terra.

42d3e78f26a4b20d412==