PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko na temat swietlowki dla gekonow



Paulina
10-07-2011, 15:22
Zakupilam dla moich Gekonow lamparcich swietlowke SYLVANIA - REPTISTAR (UVB- 5%, UVA- 30%) 18w i teraz mam problem.
Jak dlugo powinnam naswietlac moje gekony?? 10 minut, 1 godzine czy moze powinna swiecic sie caly dzien??

Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Paulina

dr Robert
10-07-2011, 15:33
Wszystkie świetlówki są generalnie słabej mocy, więc używa się ich cały dzień. W przypadku gekonów lamparcich, zwierząt o nocnym trybie życia świetlówki UV nie są niezbędne. Są wieloletnie hodowle funkcjonujące bez doświetlania, ale oczywiście lepiej jest im to UV dostarczać. Na pewno pozytywnie wpłynie na ich zdrowie. Ja bym uzależnił stosowanie od przyzwyczajeń gekonów. Jeżeli wychodzą wieczorem, włączyłbym świetlówkę na 2-4 godziny pod wieczór. Nie ma sensu świecić kiedy są ukryte w norkach. W naturalnym środowisku gatunek ten wychodzi czasem pogrzać się w porannym lub zachodzącym słońcu. Nie ma więc sensu świecić im przez całą noc bo w nocy świeci co najwyżej księżyc.

madafaka
11-07-2011, 01:36
Ja mam taką samą lampe i naświetlam nią gekony 3 godziny dzienie bo tak mi powiedziała babka w sklepie

Paulina
13-07-2011, 15:07
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

Paulina

poolek
18-07-2011, 14:54
Ja swoja taka sama swietlowka reptistar - jak Twoja , naswietlam gekka od 7.00 rno do 21.00 w lato i teraz od wrzesnia bede stopniowa skracal czas naswietlania , tak jak naturalnie skraca sie dzien . W grudniu dojdzie pewnie do okolo 6 godz dziennie .

42d3e78f26a4b20d412==