PDA

Zobacz pełną wersję : jakie terrarium dla gekona-jak je OGRZEWAĆ i OŚWIETLAĆ???



gooby
22-08-2011, 08:48
witam wszystkich bardzo serdecznie:)))))))))))
... i bardzo, bardzo prosze o pomoc...

juz od dluzszego czasu zabieram sie za urzadzenie terrarium dla dwoch, trzech gekonow lamparcich, zbieram informacje w sklepach zoologicznych i kazdy mowi mi co innego... a ja tylko glupieje :) i nie moge sie na nic zdecydowac...
... pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!...
wstepnie wiem, ze terrarium bedzie dlugie na ok 80-100cm i szer. na ok 40cm... pan poleca mi grube szklo 6mm, by nie peklo od nagrzenia przewodem grzewczym... ALE??? odrazu mam pytanie: jak najlepiej ogrzewac terrarium-przewodem grzewczym(jesli tak to jaka moc, jakiej firmy, jak i gdzie go umiescic???) czy tez moze ogrzewac TYLKO zarowkami/swialowkami(jakmi i jak je najlepiej umiescic)... czy jest sens zakupu termostatu akwarystycznego???(podobno sie nie sprawdzaja)...

nie wiem jak rozwiazac problem ogrzewania, a to przedluza czas wykonania terrarium...
:)))))))))
z gory dziekuje za wszelkie rady:)))))))))

pozdrawiam
gooby:)

ps. jestem z poznania i jesli moglby mi ktos polecic godny zaufania i fachowy sklep to bylbym bardzo wdzieczny...

Alicja
22-08-2011, 09:20
Mozesz ogrzewac tylko zarowkami grzejnymi (promiennikami) - ale nie kupuj ich w sklepie zoologicznym (day glo) a w zwyklym sklepie, zaoszczedzisz pieniadze ( w zoologicznym placisz za kolorowe opakowanie). Promienniki nie swieca jaskrawym swiatlem, co jest duza zaleta w porownaniu ze zwyklymi zarowkami.

______________________
http://www.terrarium.com.pl/

wolas
28-08-2011, 15:10
Jestem też z poznania!!!
Właśnie otwożył się nowy zoologiczny w m1!!!
Musissz go przetestować bo mi narazie trudno coś pwiedzieć!!!
Wiem że mają fajny sklep(byłem w nim!!), mają anolisy gkony felsumy warana i legwana! opróczx tego jeszcze płazy!!!
Wydał mi się ok!!

gooby
11-09-2011, 13:30
dzieki alicja :))))))))))))

Ghost
15-09-2011, 13:49
fajny skl;ep jest na niegolewskich. ja tam wszystko kupilem:)

42d3e78f26a4b20d412==