PDA

Zobacz pełną wersję : Felsuma czteroplama



BRM
29-08-2011, 12:24
W zwiazku z tym, ze od kilku osob (Nook, AGAM, Ł. Sułowski - dzieki panowie) dowiedzialem sie, ze praktycznie nie mam szansy kupic Felsumy Ozdobnej. Wobec tego mam kilka innych pytan, tym razem a propos Felsumy Czteroplamej (Phelsuma quadriocellata).

1. Jakie roslinki najlepiej nadaja sie do terrarium dla tego gatunku?
2. Jak dziala mechanizm symulujacy naturalne oswietlenie dobowe, ile kosztuje i gdzie mozna go kupic?
3. Gdzie moge kupic to piekne zwierze? Jaki jest koszt?
4. W ksiazce Uwe Dost "Zwierzeta w terrarium" wyczytalem, ze podczas pory zimnej temperatura dla tych jaszczurek powinna w nocy spadac do 10 st. C. Czy jest konieczne az tak trudne do osiagniecia obnizenie temperatury? Czy wystarczy, jak dla Anolisa zielonego 12-15?
5. Jak obnizyc temperature do tych np. 12 st. C., przy temperaturze pokojowej 18 st. C.?
6. Czy terrarium 105/70/60 jest wystarczajace dla pary Anolisow Zielonych i pary Felsum Czteroplamych? (Nie mowie o minimum, lecz o warunkach w pelni "komfortowych")

Z gory przepieknie dziekuje,

AGAM
29-08-2011, 13:05
A nie starczy ci madagaskarska :-) Wybierasz gatunki trudno dostępne w Polsce i drogie. Spotykane są też tanie P. dubia oraz droższe laticaudy, ale ja osobiście z żadnymi innymi się w Polascre nie spotkałem... Taki kraj...

coolary
30-08-2011, 10:16
Siema!!!

To chyba dobrze że ludzie poszukują nowych gatunków. Może uda sie rozmnozyc i bedzie tego coraz więcej w Polsce.

AGAM
30-08-2011, 13:07
Ja wiem że dobrze, ale zaznaczam tylko że to gatunek trudno dostępny...

snakeman
31-08-2011, 08:33
ja mam sklep gdzie na zamówienie wszystko :D

p.s.
tak na prawde dwa sklepy

BRM
01-09-2011, 11:44
Snakeman: Bylbym bardzo wdzieczny za podanie adresow.

42d3e78f26a4b20d412==