PDA

Zobacz pełną wersję : falsuma



Zdzisiu
11-10-2011, 07:17
mam pytanko:czy falsumy madagaskarskie, do rozmnażania,mogą pochodzić z jednego miotu?jak dlugodziennie trzeba je naświetlać UV? i wogóle czy są trudne w chodowli?

Pozdrow

Wiciu
11-10-2011, 16:14
po takich pytaniach proponuje potrzymaj lamparcie przynajmniej mniejsza szkode możesz wyrządzic zwierzakom.

ademar
12-10-2011, 07:52
Podpisuje sie pod wiciem. Mój kolega ma teraz parke felsum.

POZDRAWIAM ADEMAR

Cahir
12-10-2011, 11:17
Pierwsze pytanie jest baaaardzo niemądre, a resztę masz w opisach. Do rozmnażania to jeszcze dla Ciebie droga daleka. Ucz się.

Cahir

Zdzisiu
12-10-2011, 11:20
Dzięki za miłe słowa:)
Czy ktoś mógłby mi odp na te pytania,byłbym wdzięczny...
I jeszcze jedno czy gady można wogóle łączyć jeśli są z jednego miotu,jeszcze nigdy tego nie robiłem więc nie wiem. (W opisie było podkreślone że nie można rozmnażać boasów z jednego miotu,a przy innych gadach nic nie było na ten temat wspomniane-dlatego nasuneło mi się to pytanie)

Z góry dzięki za wyrozumiałość:-)

Pozdrow

dr Robert
13-10-2011, 07:45
Jeżeli już po polsku to felsuma, a nie falsuma. Łączyć można (nie mają żadnych oporów moralnych przed kazirodztwem) , ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że potomstwo będzie cherlawe i z wadami genetycznymi, które wyjdą w pierwszym lub w następnych pokoleniach. I to niezależnie od gatunku gada, ptaka czy ssaka. To nie jest wiedza z terrarystyki to elementarna wiedza z biologii, genetyki. Przecież rodzeństwo ma ten sam materiał genetyczny po każdym z rodziców.
Jak długo naświetlać i czym - postudiuj forum, było już o tym ze 100 razy.

42d3e78f26a4b20d412==