PDA

Zobacz pełną wersję : ankieta



Jeronimo
29-06-2011, 04:18
Co wejde na forum zastanawia mnie po co jest one podzielone na kategorie przeciez i tak wiekszosc osob pisze na forum "Terrarium - Główne forum serwisu terrarium.com.pl".
Chcialbym sie dowiedziec co sadza o tym inni bywalcy forum. Czy jest potrzebana taka duza liczba kategori. Czy musi byc np. Handel i Gielda osobno. Czy nie lepiej byloby napisac topic na glownym forum "Terrarium - Dyskusje jak zbudowac terrarium, oswietlenie, choroby, roztocza i inne problemy (ktore nie musza byc poruszane na poszczegolnym forum o danym zwierzaku)".

[b]Czy potrzeba tyle kategorii na forum (Handel, Gielda, Literatura, itp.) ?[b]
Co o tym sadzicie...

Pozdrofffkaa ;)

sanches
29-06-2011, 04:39
Jeżeli używasz komputera, a sądzę że tak, to też masz podział na katalogi (foldery). Wszedzie w serwisach używa się podziałów i klasyfikacji. Owszem moze to utrudniać jeżeli nie wiesz do jakiej kategorii zaliczyć daną wypowiedź. Uważam iż dobrze jest tak jak teraz. Główne forum na tematy ogólne a jak chcę tylko konkretnie o Handlu to jest na to miejsce. Dodam, że łatwiej spośród wielu postów odnaleźć mnie interesujące przy obecnym podziale. Każdy nadal może pisać tylko na jednym ogólnym, głównym forum.
We wszystkich dziedzinach życia istnieją podziały.
Pozdrawiam.

Cześ
29-06-2011, 06:04
co do gieldy, to chyba rzadk otam zagladasz skoro nie rozumiesz podzialu
ale troche masz racji - gdyby topici wyskakiwaly na gore przy dopisywaniu do nich nowego postu moznaby zmniejszyc ilosc dzialow (tyle ze nook nie wiem czemu wciaz obstawia przy tych "statycznych" topicach)

dr Robert
29-06-2011, 06:13
Statyczne "topiki" mają tę zaletę, że unika się wpisów, które robione są tylko po to, aby temat "utrzymywał się" na powierzchni, chociaż autor wątku nic interesującego do powiedzenia nie ma.

Fryta
29-06-2011, 10:46
podział taki ułatwia zycie. Ja jestem za jego utrzymaniem.

Awikularia
29-06-2011, 10:53
Ja też.

Leny
29-06-2011, 10:54
I ja.

Pozdrawiam
Leny

Silicon
29-06-2011, 13:08
Ja jestem za utrzymaniem działów, co nie oznacza ze nie należy ulepszać ich klasyfikacje jeśli ktoś da dobre argumenty. Jedynie jakoś źle mi się czyta jak wiersze z tytułami działów (Główne, Zwierzęta, Giełda) są podobne do list. Mogły być np. na ciemno-szarym tle. Ponadto mam wrażenie ze niektóre są grosze od innych np. Terrarium od Literatura itd.

Silicon
29-06-2011, 13:11
Ja jestem za utrzymaniem działów, co nie oznacza, że nie należy ulepszać ich klasyfikacji -jeśli ktoś da dobre argumenty. Jedynie jakoś źle mi się czyta, jak wiersze z tytułami działów (Główne, Zwierzęta, Giełda) są podobne do list. Mogły by być np. na ciemno-szarym tle. Ponadto mam wrażenie ze niektóre są grubsze od innych np. Terrarium od Literatura itd.

Cześ
30-06-2011, 13:36
Dr. Robercie, wlasnie topici "mobilne" :) sprawialyby ze na forum byloby mniej tematow - zamiast zakladac nowy czlowiek moglby dopisac pytanie do topicu powiazanego. A gdyby ktos (nie wiem zreszta po co) na sile utrzymywal martwy topic to mozna by ten topic po prostu skasowac.

Fryta
30-06-2011, 14:54
i znowu ktos sie bedzie oburzał o cenzurowanie, kasowanie, itd.

Viking
30-06-2011, 23:22
I ja :)

reed
30-06-2011, 23:41
Oczywiscie ze musi byc podzial !
Nie widzialem jeszcze porzadnego forum, gdzie wszystko jest w jednym, to bezsens.
Podzialy musza byc zeby zachowac porzadek i ulatwic userom korzystanie z forum.

Cześ
01-07-2011, 10:47
Fryta, kasowanie topicow na forum to cos zupelnie zdrowego i normalnego! Jesli ktos pisze bzdety to niech sie potem nie rzuca, ze jest kasowany. A gdyby byly topici mobilne przegladanie forum byloby ZNACZNIE latwiejsze bo nie trzebaby przelatywac calej strony w poszukiwaniu czerwonego "Nowe" tylko by sie mialo wszystko na gorze
Bylem na wielu forach juz i przyznam ze to jest pierwsze, na ktorym stosuje sie topici "statyczne".

Fryta
01-07-2011, 14:36
Ja jestem za kasowaniem bezsensownych postów. Tylko potem ciagle ktos sie ciagle rzuca: "bo sie raz pomyliłem i dałem nie w tym dziale", "bo jak ja cos napisze to zawsze to sie kasuje", "bo tu nie ma wolnosci wypowiedzi", itd. Jak sie nie naucza jak i gdzie pisać to będą się rzucać o kazde wykasowanie, nawet sensowne i prawidłowe.

Jeronimo
02-07-2011, 15:50
hehehhe walnalem ten temat zeby sprawdzic czy na forum jest tez sezon ogorkowy :PPP
a tak naprawde kategorie sa spox tylko potrzeba ludzi (moderatorow) ktorzy kulturalnie bede informowac o zlym umieszczeniu posta - nie pod ta kategoria co trzeba - a nie ze kazdy wali pomylki.. i lista sie wydluza ;)

Pozdroffka ;)

Nook
02-07-2011, 16:03
Ja kasuje takie posty, wiadomosc kopiuje i wysyłam na adres e-mail z prosba zmienienia kategorii. problem w tym ze nie zawsze ludzie podaja prawidlowe e-maile a czasem wogole nie podaja :))))))))))), A wtedy "przykro mi".

Cześ
02-07-2011, 19:03
a sprobujesz przynajmniej na jakis czas ustawic mobilne topici? wydaje mi sie ze by sie sprawdzily

Jeronimo
03-07-2011, 15:10
Jeronimo napisał(a):
[cut]
> a tak naprawde kategorie sa spox tylko potrzeba ludzi
> (moderatorow) ktorzy kulturalnie bede informowac o zlym
> umieszczeniu posta - nie pod ta kategoria co trzeba - a nie
> ze kazdy wali pomylki.. i lista sie wydluza ;)
>
>

o wlasnie o to mi chodzi

wiadomosc na glownym forum "Główne forum serwisu terrarium.com.pl "
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=176&t=176

tresc:
Autor: redkk (---.icpnet.pl)
Data: 18-08-02 22:38

Gdzie mozna je kupic (Poznan, Warszawa)?

Ile kosztuja?

Czy faktycznie wymagaja zimowania, a jesli tak - to jak dlugiego?
--
Pozdrawiam
Krzysztof M. Kazmierczak | red@KK | Poznan
- - - - - - - - - - - - - - - -
www.Malawi.pl > 125 nowych zdjec > 7 nowych artykulow

eh to sie zastanawiam po co sa inne fora tematyczne heh

Jeronimo
03-07-2011, 15:12
wow widze ze po mojej interwencji post zostal skasowany... no no no jestem w szoku :P

Misia
09-07-2011, 12:05
Ja uważam że podział na kategorie jest OK !!! Np jeśli kogoś interesują węże to wchodzi na węże itp. Niewiem co Ci nie pasuje w podziale na kategorie Jeronimie !

42d3e78f26a4b20d412==