PDA

Zobacz pełną wersję : coś o ostajnicach nakrapianych



Urza
08-03-2012, 12:20
jak długo może przebywać pod powierzchnią podłoża w terrarium ostajnica nakrapiana, moje siedzą już 2 dzie bez przerwy i trochę się niepokoje gdyż przez ten czas nic nie jadły i nie piły. mam jeszcze jedno pytanie: czy ostajnice można karmić dżdżownicami?? z góry dziękuję i pozdrawiam

Urza

gg: 4849200

hatiras
09-03-2012, 14:26
Hey!
O ile sie nie mylę, na stronie jest opis Chalcides ocellatus. Znajdziesz tam podstawowe informacje o jej utrzymaniu w terrarium.
Ostajnice należą chyba do najprostszych w hodowli jaszczurek. Trzeba im jedynie zapewnić to wyższa warstwę piasku, kilka płaskich kamieni, dostatek pokarmu (po przyzwyczajeniu jedzą prawie wszystko ,co jest pochodzenia zwierzęcego - skrawki mięsa, biały ser itp.)
i płytkie naczynie z wodą. Jest to jaszczurka mało atrakcyjna z wyglądu, jednak przy wnikliwszej obserwacji można stwierdzić, że na pewno nie "nudna". Są płochliwe, szczególnie osobniki pochodzące z odłowu. Nie należy się przejmować tym, ze ich nie widzimy, na pewno wychodzą spod piasku, gdy poczują spokój. Wychylają łebek spod piasku i zaczynają buszować:)
Apetyt maja ogromny, ale jak wspomniałem nie powinno być problemów z ich wykarmieniem. Podstawą jednak zawsze powinny być owady.
Staraj się, aby jeden róg terrarium był zawsze wilgotny, najlepiej wylej tam trochę wody.
Pozdrawiam, hatiras

42d3e78f26a4b20d412==