PDA

Zobacz pełną wersję : Upragniony dzien-kilka pytan...



Sir_bonzo
23-01-2013, 08:44
Dzisiaj nadszedl upragniony dzien-wreszczie po (rowno) 200 dniach inkubacji w temperaturach 12h/28 stopni i 12h/20 stopni pierwszy kameleon jemenski wyszedl z jajeczka :) 3 następne jajeczka juz pekaja -reszta cisza (jest ich 21).
Tutaj mam kilka pytan do osob,ktore juz rozmnozyly to zwierzę. Spotkalem sie z wieloma roznymi opiniami na ten temat i chcialbym poznac tez Wasze zdanie. Mianowicie,czy od razu rozdzieliliscie wszystkie kameleony od siebie,czy przez jakis czas zostawiliscie je razem? Oraz w ktorym dniu zaczeliscie je karmic? Mam juz przygotowane owocowki i wyleg swierszcza.
Troszeczke ciezko za
Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi.

KoReXoN
23-01-2013, 09:15
Gratulacje, rozmnozyć kameleona, fajna sprawa. Na kameleonach się nie znam niestety.

Sir_bonzo
23-01-2013, 09:26
Ma ktos z Poznaniakow numer telefonu/namiary na weterynarza z urzedu,ktory potwierdzi urodzenie zwierzat z niewoli?

SNAKES
23-01-2013, 09:38
Cześć,

musisz znaleźć powiatowego weterynarza - najlepiej wejdź na stronę swojego powiatu (jeśli taka istnieje:) albo zadzwoń do starostwa powiatowego. Oni będą znali.

Ale - nie wiem czy nie jest trochę za późno teraz. Weterynarz powinien już mieć to zgłoszone w chwili kiedy były jajka - niektórzy chcą koniecznie je zobaczyć żeby potwierdzić. I dopiero potem, na podstawie ilości jajek i młodych (żeby urodzonych młodych nie było więcej niż jajek :) wystawia Ci papier. Chociaż w praktyce różnie to wygląda.

Ale i tak spróbuj - jeśli weterynarz będzie "kumaty" to nie powinno być problemów.

Pozdrawiam

Sir_bonzo
23-01-2013, 09:50
Dzięki. Z jajkami nie ma problemu,bo ta samica mi juz zlozyla nastepna porcje jajeczek :)

KoReXoN
23-01-2013, 11:58
Będziesz sprzedawał maleństwa?

dr Robert
23-01-2013, 12:28
Przepisy nie regulują tak naprawdę co ma obejrzeć weterynarz i na podstawie jakich przesłanek wystawia zaświadczenie o urodzeniu/wylęgu w niewoli. Nie zaszkodzi zostawić skorupek. Młode rozdzielałem dopiero w wieku ponad 2 miesięcy. Moim zdaniem lepiej jedzą jak są w grupie. Najważniejsze to odpowiednia ilość wody i wapno. Radzę przygotować się na bardzo duże potrzeby pokarmowe maluchów, za 1-2 miesiące będą jadły już całkiem dużo. Ewentualnie część sprzedać.

James
23-01-2013, 13:14
Gratulacje, ile taki kameleonek ma cm?

PMajdan
29-01-2013, 06:53
Dokladnie ile ma cm.. i czy bedziesz spzredawal...:)

42d3e78f26a4b20d412==