PDA

Zobacz pełną wersję : co dla malych agam



saya
21-07-2013, 06:53
czesc :)
mam pytan kilka:
- jakie terrarium jest dobre dla dwoch 8-12 cm agamek
- na czym je trzymac ?
- po ilu zmienic im terrarium ?
- czy kamien grzewczy wystarczy ?

dziekuje za odpowiedzi :)
o ile beda :P

KoReXoN
21-07-2013, 07:24
Możesz trzymać je na kostce kokosowej, lub na piasku, w sumie to zależy od twojej inwencji, byle nie jakaś ziemia do kwiatków itp.
Z samym kamieniem, możę być ciężko, poza tym pamiętaj o UVB.
Nikt ci nie powie kiedy masz zmineić terra, chyba, że wyślesz zdjęcia.

frampi
21-07-2013, 15:11
- jakie terrarium jest dobre dla dwoch 8-12 cm agamek
Im większe tym lepsze. Jak dasz na początek małe to licz się z tym, że agamki szybko rosną i zaraz będziesz musiała wymieniać

- na czym je trzymac ?
Ja trzymam w połowie na grysie w połowie na vita sand, sprawdza się. Możesz na kostce kokosowej, kamieniach etc

- po ilu zmienic im terrarium ?
Sama się przekonasz. Szybko bo one szybko rosną :)

- czy kamien grzewczy wystarczy ?
Daruj sobie kamień grzewczy Podstawa to promiennik. Jak koniecznie musisz dogrzewać podłoże to kup sobie silikonowy kabel grzewczy. I to też jako dodatek. Najważniejsza dobra lustrzanka.

goja
24-07-2013, 05:44
Cześć,

- ja miałam terrarium 60/40/40 i wydaje mi się, że było dobre na początek. Teraz właśnie buduję docelowe bo obecne jest już trochę za małe (od połowy maja moje brodki z 11-12 cm maluchów zamieniły się w prawie 30-o centymetrowe smoki, plankton łąkowy za dobrze im służył :-) )

- agamki czasem zjadają podłoże więc na początku trzymałam je na papierze (na kuchennych ręcznikach papierowych). Na takim podłożu agamkom się łatwiej poluje - łatwiej trafić w świerszcza a nie np. w kostkę bukową, świerszcze mniej się chowają i lepiej je widać (łatwiej wyjąc jeśli agamy nie zjedzą), i dokładnie widać odchody już na pierwszy rzut oka

- kiedy zmienić terra sama zobaczysz. Jak podrosną gdzieś do 25-30 cm.
Wiem, że niektórzy od razu budują docelowe terrarium, i wydzielają młodym agamom jakąś jego część, np, przedzielają terra deską. Nie zawsze lepsze jest większe, bo maluch ma w duuużym terra większe problemy z polowaniem, łatwiej mu sie gdzieś schować, i chyba przyzwyczaja się do przestrzenii

- koniecznie kup świetlówkę 8% UVB, ja miałam na początku 5%, po zmianie na 8% gady stały się bardziej aktywne i bardziej żarłoczne,

- jeśli chodzi o ogrzewanie to ja w tym terra 60/40/40 mam tylko zwykłą żarówę 25W, do tego świetlówka i jest całkiem ciepło

- polecam lekturę opieki nad malcem na www.wonderland.of.pl

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==