PDA

Zobacz pełną wersję : karmienie małych gekonów



mrmoon
20-08-2013, 12:01
Jestem od poniedziałku szczęśliwym posiadaczem gekonów płaczliwych. Są to maluchy majace po około 3 cm. Daje im muszki owocówki, od razu zaczeły polować, ładnie jedzą. Ale czy taki pokarm zapełni ich zapotrzebowanie na wapń? Stosowanie preparatu witaminowego nie do końca wydaje mi się dobrym sposobem - pomysłem, ze względu na wielkość i ruchliwość muszek. Można podawać im owoce itp. tylko pytanie, który ma dużo białka?
Oprócz tego słyszałem że można danonki. Czy ogólnie chodzi o serki homogenizowane, czy tylko akurat te?

Pomyślałem też, że może czymś te muszki dokarmiać bogatym w wapno - żeby pokarm był zdrowszy, tylko czym?

Pozdrawiam

goblin
20-08-2013, 12:11
Owoce raczej białka niemają raczej roślinypokroju zboza :] najbardziej wartościowe białko z roślin ma soja .... posiada ona białko najbardziej zblizone do białka miesa które jest najbardziej wartościowym białkiem :] o owocach niewiem zeby posiadały białka ale w to wątpie...

hatiras
20-08-2013, 12:53
Hey!
Domyślam się, że piszac 'gekony płaczliwe' (hahahaha, sorry:) miałes na myśli Lepidodactylus lugubris. Jeżeli tak, możesz im swobodnie podawać Gerber wymieszany z niewielką ilością roztartej sepii. Akceptują ten rodzaj dodatku do diety tak dobrze jak większość felsum.
Pozdrawiam, hatiras

mrmoon
20-08-2013, 14:03
tak, Lepidodactylus lugubris - od kiedy to stosowanie polskich nazw jest śmieszne?
pozdrawiam

goblin
20-08-2013, 14:45
może dlatego ze ich nazwa po polsku brzmi Gekkonik płaczący ;-) więc troche pokręciłeś :]

hatiras
21-08-2013, 05:14
Hey!
Stosowanie nazw polskich jest jak najbardziej na miejscu jednak tylko wtedy, gdy one istnieją a nie zostały nadane dla celów handlowych czy też jakichkolwiek innych i niestety tylko w Polsce.
Przez stosowanie wymyślonych, czy tez niewłaściwych nazw polskich powstaje masa sporów i niejasności, przez które często cierpią zwierzęta...
Dla przykładu wejdz na opisy gatunków i sprawdz, ile RÓŻNYCH nazw polskich mają niektóre gatunki (Eublepharis macularius, Elaphe taeniura, Gekko vittatus).
Najlepiej więc jest posługiwac się łaciną, jest uniwersalna i każdy (nawet za granicą) będzie wiedział co masz na myśli:)
Pozdrawiam, hatiras

mrmoon
21-08-2013, 08:59
No własnie - i płaczący, i płaczliwy - spotkałem się z obiema nazwami...
pozdrawiam

i ponawiam pytanie dotyczące karmienia owocówek! Czym je karmić by były "jak najzdrowsze i pełnowartościowe" :D

Dominik1
21-08-2013, 13:32
wiesz co ja bym ci radził pogadac z nestorem o tych gadach on jest naprawde dobrym fachowcem jeśli o nie chodzi

majusia10
23-08-2013, 08:53
mozecie napisac czy wasze gekoniki jedza same gerberki z miseczki w swoim pudelku? bo moj nie widzialem zeby jadl... dopiero jak mu dam na lyzcze pod pysk to liznie pare razy.... jesli jedza sdame to jaki to dokladnie gerberek - chodzi mi o smak i sklad.....

majusia10
23-08-2013, 23:42
??

mrmoon
24-08-2013, 03:22
kurde - maiłęm iść do sklepu i jakiś kupić dziś... ale też nie wiem jaki smak :]
Ja daję banany - wcinają, tzn. liżą :]

majusia10
24-08-2013, 13:03
POMOCY - moj wiekszy gekon, podobnie jak ten poprzedni, przykleja sie do scianek pudelka... tzn przykleja mu sie np. jedna lub dwie tylnie lapi i nie moze sobie poradzic... co mam zrobic?

i prosze napisac jakie smaki gerberkow dajecie swoim placzacym....

mrmoon
25-08-2013, 11:24
kurcze nei wiem - ale moze masz tam za małą wilgotność? I gek ma niedobór wody?
Ja mam w dużym terra moje maluchy i nic takiego nie zaobserwowałem.
Jak dla mnie to wpuść je do tego terra co im robiłeś, a nie w małym pudełku... Tylko sprawdzaj czy jedzą.
Tylko tyle przychodzi mi do głowy.
pozdrawiam i życzę powodzenia

suchy
06-11-2013, 15:26
a czy gekon płaczący ma jakąś płec wogole, jest samiec i samica czy jest po prostu gekon płaczący i juz??

42d3e78f26a4b20d412==