PDA

Zobacz pełną wersję : Anolis zielon, szyszkowiec-jedzenie.



BRAKUS
07-04-2012, 07:54
Chcę sobie kupić anolisa zielonego lub szyszkowca zwyczajnego a do tej pory hodowałem tylko węże. Mam pytanie. Ile zjadają te jaszczurki dziennie lub tygodniowo świerszczy? Czy trzeba je karmić codziennie? Proszę o odpowiedź. Dziękuje. I proszę nie pisać że odpowiedź już była bo jej nie ma. POZDRAWIAM.

xol
07-04-2012, 08:42
A jednak było:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=5396&t=5347
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=4741&t=4705
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=4604&t=4569

:))) Może jeszcze było więcej postów, ale nie chce mi się szukać :)

MareQ
07-04-2012, 10:46
Xol wydaje mi sie że łatwiej było poprostu wziąść i napisać odp na to pytanie :| BRAKUS, anolis to dokładnie niewiem ale szyszkowiec to 1świerszcz/dzień :)

_-_-_-_-_-_-_-_-_
MareQ
gg 3427449

Eublepharis Macularius 1.0.0

xol
07-04-2012, 12:13
Niech odpowiadają ci, którzy mają te jaszczurki - ja nie mam, więc nie chcę się wymądrzać. Udało mi się znaleźć odpowiedzi hodowców, więc podaję linki.

>>Mimi<<
07-04-2012, 13:53
NIe musisz koniecznie Anolisom dawać świerszczy... dobrze jest czasem urozmaicic pokarm... moje niezbyt lubia świerszcze zato uwielbiaja wszelkie muchy dośc chętnie jedzą tez larwy mączniaka i białe robale.
Ja tak co 2 dni wrzucam po kilka robali... zjedza sobie troche reszte złapią kiedy indziej. A te robale co nie zostaną zjedzone wylegfają się z nich pyszne muchy:)

BRAKUS
07-04-2012, 18:17
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. Jesteś naprawdę spox. Co do XOL to dzięki za odpowiedź lecz po co się tak wysilałeś.

BRAKUS
07-04-2012, 18:19
Dzięki serdeczne MIMI za odpowiedź!

Leloo
08-04-2012, 01:41
Nie sciemniaj, ze nie bylo tylko powiedz ze nie szukales i tyle... Nie dziw sie ze ludzi szlag tu trafia jak widza srednio raz w tygodniu slysza te same pytania. A Ty na dodatek sie wyglupiles piszac ze nie ma odpowiedzi na Twoje pytania

BRAKUS
08-04-2012, 14:26
Leloo podaj link do odpowiedzi ile jedzą anolisy i jak często. Jeśli taki mądry.

Leloo
08-04-2012, 23:28
Nie mam czasu na szukanie tego dla Ciebie dopoki nie zmienisz tonu tej rozmowy. Nie znam sie na anolisach, ale nt. szyszek sam juz troche pisalem, zatem w 100 procentach moge powiedziec za 50% tego topicu to Twoje lenistwo

Enzo
09-04-2012, 01:55
Bosh... nie karm zwierzat bialymi robakami. Sa bardzo tluste i nie wnosza zadnych wartosci odzywczych!!!

Muchy - tak. Niestety musisz je wylegac na wlasna reke... (Okropna sprawa przez smrod, natomiast anoliski dostarcza Ci i sobie wiele radosci polujac na nie.)

Co do pozostalego zywienia anolisow i szyszkowcow - mam oba gatunki i podziele sie doswiadczeniami:

Najbardziej uwielbiaja maczniaka po wylince, obtoczonego w vibovicie i calcium gluconicum,

na drugim miejscu pod wzgledem preferencji obu gatunkow sa swierszcze (te z kolei saute),

anolisy lubia tez wszelkie gatunki latajace: cmy, muchy, takie zielone smierdzace i wysmukle blonkoskrzydle oraz pluskwiaki, nie wzgardza poza tym niczym, co bedzie szybkie i za czym trzeba bedzie poskakac,

szyszkowce przepadaja zas za swiezo wylinialymi larwami drewnojada, swiezo wyklutymi imago drewnojada i maczniaka oraz chrabaszczami, pluskwiakami i wszystkim, co znajdziesz pod kora, kamieniami, a co jest biale, miekkie, grube i nie trzeba za tym biegac...

Czy Wasze zwierzaki maja jakies preferencje, co do witamin, w ktorych obtaczacie karme?

Pozdrawiam

Pawel

Enzo
09-04-2012, 01:58
Anolisy jedza, gdy sa glodne, szyszkowce jedza, gdy widza jedzenie.

xol
09-04-2012, 04:03
BRAKUS, dlaczego jesteś tak bojowo nastawiony? Zresztą znalazłam ci kolka linków, masz dalsze odpowiedzi, więc czemu się wściekasz?
P.S. Nie wiem, czemu ale mam wrażenie że uznałeś moją odpowiedź za złośliwość :((

BRAKUS
10-04-2012, 07:10
Sorry wszystkich za ten ton z mojej strony ale wkurza mnie to że nie mogę pogadać z kimś od anolisów a w opisach jest tak ogólnikowo. Przepraszam.

>>Mimi<<
11-04-2012, 08:02
Thx postaram, się dawać mało białych robali. Jak je obtocze(mokre w dużej warstwie) calcium to odrazu wypluwają takie robale a jak na sucho je obtocze tak że tylko troszke sa pokryte calcium to wtedy zanim jaszczurka je złape to juz będa czyste:-/

dr Robert
11-04-2012, 08:56
W ogóle nie należy karmić jaszczurek tzw. białymi robakami czyli larwami much. Są źle trawione, twarda chityna pokrywajaca ich ciało może rozerwać przewód pokarmowy, osłonki chitynowe łatwo zaczopowują jelito. Oprócz tego, że są niebezpieczne to dodatkowo maja małe wartości odżywcze.
Nie wiem dlaczego temat karmienia białymi robakami wraca bez końca, chociaż już wieleokrotnie był wyjaśniany. To fakt że są łatwo dostępne w sklepie, ale też niebezpieczne. Trzeba poczekać na poczwarki i muchy i wtedy można je skarmiać.

Black
11-04-2012, 12:41
dr. Robercie: temat powtarza gdyz wciaz grono terrarystow sie powieksza i coraz wiecej ludzi zaglada tu na forum. Latwiej zapytac niz szukac:/ Biale robaki sa kazdemu znane i bardzo latwe dostepne a takze tanie. Cuz jestesmy skazani na ciagle odpowiadanie i pouczanie;)

>>Mimi<<
11-04-2012, 13:23
No teraz już wiem dzięki!:D tylko jedno "...twarda chityna..."???

dr Robert
12-04-2012, 06:41
Nie za bardzo załapałem a propo "twarda chityna". Larwy much mają gruba warstwę chityny i dlatego są twarde i trudno strawne. Chyba o to chodziło (?).

>>Mimi<<
12-04-2012, 13:01
chm twrade nie sa ale takto to racja z ta ciężkostrawnościa.

malek
10-01-2014, 13:05
tej hityny to zwykły świerszcz ma na sobie znaczniue wiecej przeciez.... : / z przymusu czasami daje biale robaki anolisom ale zawsze tak ze mają uszkodzony dosc mocno leb... są strasznie zywotne i nawet w wodzie sie szybko nie potopią... tak ze moze i wyszlyby z drugiej strony :p.... lepiej dawac karaczany muchy maczniaki czy swierszcze

42d3e78f26a4b20d412==