PDA

Zobacz pełną wersję : wodospad w terra



Dr_Who
08-09-2011, 10:33
zanosze sie od jakiegos czasu nad zrobieniem wodospadu w terra
macie jakies propozycje jak

P.S. zdjecia mile widziane

Fryta
08-09-2011, 14:26
Pompka akwariowa lub mała pompka fontannowa (do oczek wodnych), kawałek węża gumowego, troche kamieni lub ich imitacji i własna inwencja twórcza.

Silicon
09-09-2011, 04:29
Tak jak pisze Fryta, z tym że kupując pompkę ogrodową sprawdź w opisie wysokość podnoszenia wody. Jak rurkę wylewową pociągniesz na wysokość 40 cm w górę a pompka ma 15 cm wysokość podnoszenia to nigdy Ci woda nie wypłynie. Mało tego powinien być pewien zapas w tej wysokość bo jak się zamuli gąbka przez którą pompka pobiera wodę to jej wydajność spadnie (o np. 5-10 cm). Ja mam właśnie pompkę ogrodową z małym pojemniczkiem z gąbką, którą wyjmuje i płuczę raz na miesiąc (oraz dezynfekuję specjalnym preparatem stosowanym w akwarystyce do dezynfekcji filtrów gąbkowych).

Silicon
09-09-2011, 04:38
Jeszcze drobiazg, pompkę stawiasz zanurzoną w wodzie (woda powinna zakrywać całą pompkę - raczej nie mniej niż 12 cm głębokości) i osłoniętą kamieniami np. łupkami żeby jej nie było widać, wężyk odpływowy prowadzisz ukryty do miejsca z skąd ma woda wypływać. Tak formujesz spad (wodospad) aby woda w całości wracała do zbiornika gdzie jest pompka. To chyba najprostszy sposób na własny wodospad. Są bardziej wyrafinowane z osadnikiem i filtrem zewnętrznym ale też bardziej kosztowne.

Sebastian
16-09-2011, 16:48
Jak kiedyś wykorzystałem do tego celu pompke ze spryskiwacza samochodowego którą zakupilem na złomie za 5 zeta :-))

Loke
16-09-2011, 17:02
raczej nie polecam (krotka zywotnosc)

Dr_Who
19-09-2011, 03:10
moze jakies foto
??:)

Silicon
22-09-2011, 08:04
Woda spływa po kamieniach a nie spada więc nie widać na zdjęciu, pewno było by widać na wideo. Na załączonym zdjęciu jest mały spad i nie wysoko podnoszona woda za to powierzchnia parowania podgrzanej wody jest bardzo duża.

42d3e78f26a4b20d412==