PDA

Zobacz pełną wersję : Python molurus molurus - kilka pytań



dreex
03-05-2013, 10:23
Przymierzam się do zakupu pary tego pytona , posiadam juz parę Molurus Bivittatus amelanistic i pytanie czy ktoś w polsce hoduje lub hodował ten podgatunek?
Czy ma podobne wymagania jak Python M.B ?? I ogólnie kilka wskazówek co do jego zachowań , warunków hodowli itp. Jeśli ktoś ma fotki pythona M.M. to poproszę o przesłanie. Z góry dziekuje i pozdrawiam

DEXiu
03-05-2013, 10:58
Hmm... Wiem, że ktoś na giełdzie w Św. miał tego wężyka, ale nie mam pojęcia kto bo tylko obiło mi się o uszy jak ktoś się zapytał co to za podgatunek. Ogólnie troszkę trudniej go zdobyć niż bivitta. bo w przciwieństwie do niego m. m. jest na pierwszej liście CITES czyli jest to gatunek bezpośrednio zagrożony wyginięciem. Popytaj innych, może ktoś zna namiary na tego pana co miał molurusa.

dreex
03-05-2013, 11:09
kto ma to wiem _ Witek Plucik , ale szukam info od hodowcy najlepiej

Azazel
03-05-2013, 15:13
Python Molurus Molurus - według najnowszch badań stanowi osobny gatune a nie podgatunek pytona tygrysiego.
W przeciwieństwie do bivittatusa zamieszkuje tereny suche i nigdy nie zapusza się w bagna i mokradła.
Wymagania środowiskowe w terra takie same jak p.m.b z tą różnicą że miejsza wilgotność.
Biorąc pod uwagę ze to I Cites , a gatunek popularny ( p.m.b) - w Polsce występują jedynie mieszańce. Podobnie ma się z Python Molurus Pimbura.
Python molurus molurus ma troszeczke gorszy temperament od kuzyna ciemnoskorego i bywa agresywny. ( nawet bardzo ).

Odnośnie giełdy to nie było na niej Python Molurus Molurus.

MIDO
04-05-2013, 12:12
na twoje pytania odnosnie ceny ci odpisze moj znajomy chyba jeszcze ma.moj nr 506-696-460.

Azazel
04-05-2013, 16:09
100% pare tych pytonow tj . Python Molurus Molurus posiada Witold Plucik .

42d3e78f26a4b20d412==