PDA

Zobacz pełną wersję : towarzystwo dla zboza?



josetsu
05-10-2013, 10:31
tak sie zastanawiam aby zalatwic jakies towarzystwo dla mojego zborza-co moglbym nwrzucic mu do terra waszym zdaniem aby moja samiczka go nie potraktowala jako obiad? moze jakis gekon albo inna jaszczurka-bo weza drugirgo juz nie chce chyba ze znajde samca dla zbozowki ale to tylko chyba! wiec jak myslicie czy jakas jaszczurka nadaje sie do terra ze zbozem-nie mam tam zbyt wielkiej wilgotnosci temp od 24 w cieniu do 34 pod zarowa terra 70x50x40?

Pituophis
05-10-2013, 11:26
Zadna jaszczurka nie nadaje się do terrarium z wężem zbożowym, choćby było ono nie wiem jak wielkie- bo w takiej puszce to z ledwością jedna zbożówka się mieści. Nie chodzi nawet o możliwość zjedzenia, ale o obopólny stres- wąż nie będzie szczęśliwy, gdy jaszczurka będzie po nim biegać, a jaszczurka może bać się węża tak bardzo, że będzie przy jego ruchu miotać się po terrarium.
Stanowczo nie należy do tego terrarium dokładać czegokolwiek.

newneo
05-10-2013, 11:55
W zupełności zgadzam sie z poprzednikiem. W tym terrarium nie powinienes lokowac juz zadnego zwierzaka. No może z wyjątkiem wspomnianego samca zbożówki.

DEXiu
05-10-2013, 12:45
Według mnie zbożówka będzie najbardziej zadowolona jeśli jej zafundujesz towarzystwo myszy ;)

goblin
05-10-2013, 14:20
DEXiu "...co moglbym nwrzucic mu do terra waszym zdaniem aby moja samiczka go nie potraktowala jako obiad? ..." proponuje jakąs nową roślinke :] albo innego zboża...

josetsu
05-10-2013, 14:57
dzieki ekipo dzieki moze dorzuce samca! Pituophis nazwales to terra puszka to jaki powinno ono miec wedlug Ciebie rozmiar dla zboza 90cm ??

Pituophis
05-10-2013, 15:14
Wystarczy w zupełności nawet dla dorosłego-ale to jest "minimum socjalne".
Kiedyś też tak trzymałem zbożówkę, póżniej dwie w terrarium trochę większym.
Od ponad trzech lat mają terrarium 120 x 80 x 140 i tam dopiero pokazują co potrafią! Zwłaszcza samica jest bardzo aktywnym wężem, docierającym do każdego zakamarka.
Terrarium jest wydatkiem jednorazowym i uważam, że warto wydać trochę więcej na większe i cieszyć się aktywnością węża niż trzymać w najmniejszym dopuszczalnym rozmiarze. Wyjdzie mu to tylko na zdrowie- on tam przecież spędza całe życie. Dokupując samca możesz też odłożyć na większe terrarium- bo dla dwóch metrowych z kawałkiem węży to już trochę przyciasno się zrobi.

jach00
18-10-2013, 09:22
Jak dla mnie może być jakaś jaszczurka, tylko nie wiem, czy twojej guttata się to spodoba. Powiem ci, że możesz jej wpuścić czyjegoś samca (oczywiście pod obserwacją). On ją zapłodni i będziesz miał po jakimś czasie młode (to myślę, że najlepsze towarzystwo). Ja tak to widzę i sam chcę też tak zrobić z moją zbożówką.

42d3e78f26a4b20d412==