PDA

Zobacz pełną wersję : Żarówka ?? :> a Regius



sErGiEjOo
21-10-2013, 10:17
Wiem to znowu ja i moje pytanie,ale musze je zadać :) wiec tak mam w terrarium żarówke 60W podłączoną do ściemniacz :) i teraz pytanie wydaje mi ise że ona daje za dużo światła i że mój PYTON REGIUS z tego co czytałem woli jednak cimności i zastanawia mnie co można użyć na zamiane za lustrzanke ?? czy warto kupić tą żarówke firmy EXO TERRA taką czerwoną albo niebieską tylko że ona kosztuje ok 20 PLN i czy warto wydawać te pieniądze na taką żarówke...a może da się jakośc zakamuflować lustrzanke żeby dawał ciepłó ale mniej śwoatła !! mam nadzije że zrozumiecie co to napisałem !! Pozdrawiam !! :)

reed
21-10-2013, 10:23
Na 100% będzie lepiej jak dasz promiennik podczerwieni i niebieską na noc.
Pytasz czy warto ??
Jeżeli kupiłeś wężyka, to teraz nie pytaj czy 3warto inwestowaćw jego komfort, było się nad tym zastanawiać przed kupnem, teraz to trzeba stworzyć mu jak najbardziej optymalne warunki.
Co to jest 20 zł ?? Wstydź się :|
Czy o sobie też tak myślisz ? czy warto zjeść lub coś ubrać za 20 zł ?

TylerPL
21-10-2013, 11:02
A ja mam 2 x 100W lustrzane i ona się cały czas teraz wygrzewa pod nią... :D I wcale się teraz nie chowa, powiem nawet że chuba nabrała wstrętu do kryjówki bo nie włazi do niej ok kilku dni... :)

sErGiEjOo
21-10-2013, 11:17
nie chodzi mi o to że żal mi 20 zł tylko słyszałem że te żarówki są lipne tz po miechu padają i dlatego sie pytam !! a ile kosztuje promiennik podczerwieni i gdzie możan to dostać ??

spoun_rzeszów
21-10-2013, 12:09
Masz racje, po miesiacu padnie, hcyba ze bedziesz mial farta i podziała CI 2 miechy, nop albo pecha i po 2 tygodniach "zgasnie"

sErGiEjOo
21-10-2013, 12:22
ee to łądna lipa to dobrze że jej nie kupiłęm bo za 20 PLn wole cos innego kupić :D a macie jakieś pomysły co do tych lustrzanek mogą tak zostać??? zaniedługo kupuje kabel grzewczy i zainstaluje na noc jej :) żeby miała ciepło !!

sErGiEjOo
21-10-2013, 13:24
to chodzi o taki promiennik jak ma w swojej ofercie BIOFIL ??:>
Ps głupio że na tym forum nie ma edycji postów:/

Raffee
21-10-2013, 13:38
Ja mam u regiusa 150W Eko Terra-Heat Glo i swieci juz pol roku. A na noc lepszy od zarowki jest kabel grzewczy.

reed
22-10-2013, 01:15
O tych z Biofila właśnie piszą że szybko padają, ja używam promienniki IR PHILIPS i wytrzymują około 2 lat, podłączone poprzez ściemniacz. Kliknij <a href=http://www.dworek.jaroslaw.pl/philips/HP3616.htm> ten link </a> , Takich promienników właśnie używam, tyle że są droższe odrobinę. Ja kupowałem w Auchan, w promocji, dawałem coś około 60 zł za sztukę.

sErGiEjOo
22-10-2013, 01:48
cały czas sie zastanawiam czy promiennik czy kabel grzewczy...mam taki dylemat pomóżcie.....

reed
22-10-2013, 11:43
Źle myślicz, tzn : albo - albo
IMHO trzeba i kabel (w nocy) i żarówkę (w dzień) no chyba że masz w domu aż tak ciepło że nie musisz dogrzewać w nocy.

sErGiEjOo
24-10-2013, 06:49
zakupiłem w biofilu kabel grzewczy wszytko jest SUPERRR :D temperatura taka ksiązkowa mooge ją podwyżasz zniażać :D thx za pomoc

DEXiu
24-10-2013, 08:02
reed jesteś pewien że promiennik w dzień i kabel na noc można nazwać "najbardziej komfortowymi warunkami"? Mnie się wydaje że w dzień nie tylko może ale wręcz powinna świecić się przynajmniej jedna jasna zwykął biała żarówka (np. lustrzanka) bo przecież w naturze (wiem, wiem - wracamy do tematu "natura a terrarium...") słońce chyba też świeci i jakoś to nie przeszkadza wężykom (wlezie w dziurę i śpi w najlepsze a nie przejmuje się jakimś tam światłem). Także moim zdaniem optymalnie będzie zastosować promiennik i żarówkę w dzień (lub nawet dwie zarówki w dzień) a kabel grzewczy (i ewentualnie promiennik) w nocy. Zresztą terra oświetlone w dzień kolorowym (np. tylko czerwonym) światłem nie wygląda zbyt naturalnie i estetycznie, ale to tylko moja opini a o gustach nie będziemy rozmawiać.

Rhodan2000
24-10-2013, 11:50
w dzien 60 wat? no ok, ja mam 40, na lato przelacznik z dioda co daje 20 Wat.
Podczerwien dla ciepla, tak bym doradzala, niewidoczna dla oczu weza, niebieska? raczej nie, malo efektywna

reed
27-10-2013, 05:43
Masz całkowitą rację DEXiu
Ja również stosuję 6W świetlówkę na dzięń, w poprzednim poscie pisałem o promienniku jako o źródle ciepła, nie światła :)

=> Rhodan żerówki o kolorach i czerwonym i niebieskim, są widoczne dla oczu węża

42d3e78f26a4b20d412==