PDA

Zobacz pełną wersję : Stepowy



GALN
09-04-2012, 11:06
Kumpel jechał samochodem i przez drogę "przebiegał" mu stepowy hihih
złapał kolesia i przywiózł mi widocznie komuś zwiał .Żółw ma jakieś 22 cm jest silny szybko biega wszystko na miejscu.Nie jestem pewny ale z opisu i po porównaniu wygląda na samca długi ogonek i ostatnia płytka taka zakrzywiona pod spód.Oczka czarne i szkliste ogólnie wygląda na zdrowego,jedynie na tylnej stronie skorupy po 2 stronach troszkę jakby miał pancerz starty może to brak wapnia.Skorupa twarda jak kamień bez żadnych uszczerbków.
-Jeśli by mi ktoś coś napisał o rozpoznawaniu płci u żółwi był bym wdzięczny
-ile kosztuje taka 22 cm samiczka
-czy jak bym miał parkę dało by rady je rozmnożyć
-czy on jest jóż dorosły
-jak poznać jaki jest stary
-a i czy wszystkie kupy żółwi tak śmierdzą ;)
Mam tylko tyle pytań jak coś to się zgłosze ;) był bym wdzięczny za odpowiedzi nie muśi być łopatologiczna postaram się przemyśleć i zrozumieć hihihi.

iza
10-04-2012, 00:55
1 jeżeli chodzi o płeć to samce mają ponadto lekko wklesły plastron
2 rozmnażanie nie jest łatwe, wymaga odpowiedniego przygotowania (zimowanie)
3 Twój żółw jest na pewno dorosły
4 nie wiem ile może kosztowac taka samica, ale pewni sporo :)
5 więcej już raczej nie urośnie (wynika z opisu) oczywyście nie można liczyć, że sprawdzi się on co do centymetra
5 żółw stepowy żyje około 80 lat, ale nie wiem jak stwierdzić czy jest stary, poczekaj na opinię p.Jarka Zajączkowskiego, albo innych terrarystów
6 żółwia kupa nie powinna w ogóle smierdzieć, powinna mieć stałą konsystencję i nie wydzielać smrodów... Jeżeli kupa Twojego śmierdzi to może to oznaczać jakąś choróbkę, albo że na woloności najadł się nie tego co powinien....
7 Najlepiej zgłos się do weta, odrobaczy go pewni i sam najlepiej oceni jego stan zdrowia.

Co zamierzasz z nim zrobić?? ?? ??

GALN
10-04-2012, 03:47
Dzięki Iza za odpowieć.Nie wiem co z nim zrobie może mu samiczkę dokupie ;) aby mu nudno nie było.Choduje pająki to miejsce dla żółwia też się znajdzie.

Aleksander
10-04-2012, 04:08
Byle dużo:))) Taki 22cm żółw wymaga sporo przestrzeni, zwłaszcza, że jak wynika z tego, co napisałeś, żył dotąd na wolności i chadzał, gdzie chciał. Może mieć problemy z przyzwyczajeniem się do terrarium. No i codzienne spacery na powietrzu też będą niezbędne, a przeciez mozliwe tylko teraz latem.
Aleksander

aleksandra
10-04-2012, 12:44
GALN , na początku to musisz zidentyfikowac gatunek. Masz pewność ,ze to stepowy??? jak ma 4 pazurkiw kończynach to tak , jak wiecej to masz innego żołwia. Nie wiem skąd ten Twój kolega jechał i gdzie go znalazł, bo być moze jest to żołw błotny , który jest pod ochrona.. może czerwonolicy, najlepiej wyslij zdjęcie to go zidentyfikujemy.
jak jest to błotny to koniecznie musisz go oodac naturze i to w tym samym miejscu gdzie go znalazł twój kupel
aleksandra

Aleksander
10-04-2012, 14:21
Święta prawda! Aleksandra ma rację. Zbadaj co on za jeden!

Aleksander
10-04-2012, 14:23
A swoją drogą skoro ludzie wypuszczają czerwonolice do stawów, to pewnie i niejednego stepowego zostawili w lesie...

GALN
10-04-2012, 14:53
Stepowy jestem pewny wiem jak poszczególne gatunki wyglądają ma po 5 paznokci z przodu i po 4 z tyłu.:)Postaram się fotkę zrobić ale kiepską kamerką internetową może coś wyjdzie.100% samiec.Trzymam go na wybiegu na noc wnoszę do domu.W wybiegu ma piasek ,trawę i siano żeby się schował bo inaczej strasznie wariuje i kopie.O wodzie i cieniu też nie zapomniałem.W domu siedzi w akwarium tak samo urzadzonym jak zewnętrzny wybieg ale w miniaturze.100 cm długie 40/40 wiem że mogło by być szersze ale narazie musi mu starczyć wziołem to co miałem pod ręką.Dzięki wszystkim jeszcze raz.

Aleksander
11-04-2012, 01:24
No to super :)) Tylko uważaj na ten piasek, żeby go nie zjadał, bo pewnie juz zdążyłeś na forum poczytać, czym to może grozić. Życzę powodzenia w opiece nad żółwiem i pozdrawiam!

iza
11-04-2012, 01:25
uważaj żeby Ci sie nie podkopał... i żeby się piasku nie nażarł....

GALN
11-04-2012, 03:22
Czytam czytam na bierząco prawie wszystko nawet o robakach ale trening czyni mistrza ;)Co prawda ten żółwik od pająka się nie różni jedynie mniej nóg ma hihihihihih :)Jak się będę chciał upewnić to będę pisał.

aleksandra
14-04-2012, 11:16
Glan,,stepowe maja 4 pazurki z przodu i 4 z tyłu także ten żółw nie jest żółwiem stepowym.
Przyślij zdjęcie.
aleksandra
4 stepowe, 1 lamparci, i 1 zawiasowy

42d3e78f26a4b20d412==