PDA

Zobacz pełną wersję : Bąbelki



Neno
18-02-2013, 01:14
Mam takie pytanie, właściwie od początku jak dostałem żółwika, przyłważyłem dziwną rzecz, a mnianowicie co jakiś czas, jakby za przeproszeniem "bekał", tzn wypuszcza powietrze (i tutaj nie wiem ale na 90% robi to nie nosem tylko dziobem, nie wiem bo po 2 godzinach patrzenia mi sie znudziło). Jak już je wypuści to je atakuje ale jak sądze to jest objaw zabawy :)

Na chorego nie wygląda..

Dzieki

marix
18-02-2013, 03:06
Czy on czasem nie kaszle? (po swojemu) Jesli tak samo zachowuje sie na ladzie, to moze byc chory.

marix
18-02-2013, 03:35
chyba, ze po prostu ziewa (ale przeciez nie ziewa co chwila!)

dr Robert
18-02-2013, 06:40
Podziwiam zawsze ludzi, którzy chcą aby skomentować zachowanie ich żółwia a nie raczą nawet napisać jaki to gatunek. Apel: żółwi jest ponad 300 gatunków i jeśli chcecie uzyskać poradę, komentarz - piszcie o jaki gatunek chodzi !

Paulazz
18-02-2013, 06:44
chodzi o malutkiego czerwonolicego o ile dobrze czytałam ostatnio

marix
18-02-2013, 08:02
Neno od kilku dni konsekwentnie opisuje swojego malego czerwonolicego.

JoShi
18-02-2013, 10:04
> Podziwiam zawsze ludzi, którzy chcą aby skomentować zachowanie
> ich żółwia a nie raczą nawet napisać jaki to gatunek. Apel:
> żółwi jest ponad 300 gatunków i jeśli chcecie uzyskać poradę,
> komentarz - piszcie o jaki gatunek chodzi !
Oj, to przeciez nie problem zajrzec do profilu nie :) Wystraczy kliknac na nick autora postu.

gooku
18-02-2013, 10:26
Wydaje mi się że to na 90% niejest zadna choroba. Moj tez tak od czasu do czasu robi, ale mysle ze jest to spowodowane ze zaduzo wzial tlenu i niemoze sie zanuzyc...

hatiras
18-02-2013, 10:36
Joshi, kliknij sobie na Jego profill... Wiele sie z niego nie dowiesz...
hatiras

krist
18-02-2013, 11:51
Chce się pochwalić.. ;-) jako początkujący dobrze że zadaje takie pytania, w pełni go rozumie, nie wie czy to objaw choroby czy normalne zachowanie?? Mój czerwonolicy też czasem tak wypuszcza powietrze ale go nie łapie!!! Może to forma zabawy ? albo kaszel tylko jeśli zachowuje się normalnie, jest ruchliwy, nie ma spuchniętych oczek, wcina wszytko jak leci to chorobe możemy wykluczyć.

Neno
18-02-2013, 13:31
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi...te pomocne i te nie :)
A co do Dr Roberta, to sorki że nie podałem dokładego gatunku, rozmiaru, łacińskiej nazwy i daty zakupu, wiem że to bardzo ważne ale wiem też że niektóre zachowania można wytłumaczyć bez tych informacji, jednak nastepnym razem postaram sie to zrobić :)

A co do bąbelek, to jak juz wcześniej wspomniałem nie robi tego często, zajada aż mu się uszy trzęsą i ma się dobrze, przynajmniej tak wygląda :)

jeszcze raz dziękuje

dr Robert
19-02-2013, 16:15
Gdyby "bąbelki" puszczał żółw lądowy to byłby poważny objaw chorobowy. W tym przypadku było ważne rozróżnienie o jaki gatunek chodzi, bo interperetacja zachowania jest odmienna w przypadku "wodniaka" i "lądowca". Tutaj jednak niepodanie nazwy nie jest wielkim przewinieniem, jest tak powszechne, ze każdemu wydaje się, że siedzimy wszyscy nad jego terrarium i patrzymy na jego żółwie :).

Neno
19-02-2013, 23:45
:) tak czy owak dziękuje!

Turtle boy
23-02-2013, 09:39
Moje żółwiki kiedyś jak miały roczek to też tak robiły chyba to była zabawa bo teraz kiedy mają już prawie 3 lata tak nierobią. Nieprzejmuj się ja też się tym przejmowałem, ale to chyba tylko zabawa. W razie czego skontaktuj się z weterynarzem

42d3e78f26a4b20d412==