PDA

Zobacz pełną wersję : Terarium



Neno
19-02-2013, 23:47
Jako że nie moge już patrzeć na tą "wysepke" postanowiłem sklecić jakiś małe terarium (narazie małe) żeby się przekonać jak mu sie podoba. Czy moglibyście mi podać jakieś namiary na stronę internetową/książkę na temat budowy terarium dla żółwia wodnego?

Dziękuje

bruenor
20-02-2013, 01:12
Odwiedź stronę Jojka:
http://jojek.klub.chip.pl/hobby/

Zajrzyj do mojego profilu i obejrzyj fotkę.

Moje już jest za małe i w wakacje będę się starał wymyślić miejsce na większy zbiornik.

Jak masz jakieś pytania wal na gg.
Większość robiłem sam... :)

marix
20-02-2013, 01:19
Kup po prostu akwa ok 60 cm (za 2 lata albo pozniej wymienisz na wieksze). Do tego grza?ka i flitr w sklepie akwarystycznym. Lampka do nagrzewania (lepiej zeby zarowka byla mleczna) z zarowka ok. 60 W. Jesli bedziesz mial moliwosc wystawiania go na prawdziwe slonce, to do jesieni obejdziesz sie bez swietlowki raptiGlo.

krist
20-02-2013, 06:48
Aby miał jak najwięcej miejsca do pływania zrób np. podwieszaną lub wklejoną półeczke z pochylnią obklejoną (aby zapobiec ślizganiu się gadzinki) kamykami,sztuczną trawą (widziałem u kogoś na zdjęciu) lub np. matą łazienkową antypoślizgową.(poczytaj stare posty np. Aby czerwonolicy miał gdzie pływać... i inne)Wiadomo wysepka z naturalnych kamieni (np.piaskowiec) będzie ładniej wyglądać ale zajmuje znowu sporo miejsca gdzie żółw mógłby sobie zadowolony nurkować....

bruenor
20-02-2013, 06:56
ja wkleilem szklana pulke i oblepilem zwirkiem :) musialem dac podpory bo zolwie zrobily sie za ciezkie. W sumie 20 min roboty i dwa dni wysychania kleju :)

Paulazz
20-02-2013, 07:08
mam pytanko do zajmujących sie czerwonolicymi itp. JAKI BYŁ ALBO NADAL JEST KOSZT TERRARIUM DLA NP. JEDNEGO OSOBNIKA ... ale taki dokładny czyli wliczając te wszystkie lampy filtry grzałki akwa podłoże roślinki koszty produkcji <--- pyta mnie dociekliwy kolega a ja nie mogłam mu jasno odpowiedzieć ... z góry dziękuje

a co do tego postu... to jeżeli żółw jest mały i siedzi w plastikowym baseleży tobie na czasie to w zoologikach są całkiem ładne akwa-terraria może nie są ogromne ale na początek może być ok... a potem w miare czasu i wzrostu żółwia zabrać sie za dłubanie własnego OGROMNEGO akwarium :p

Neno
20-02-2013, 07:36
dzieki za informacje, jutro zabieram sie do planowania :)

Jojek
20-02-2013, 11:03
http://www.jojek.klub.chip.pl/hobby/wycena.htm

Paulazz
21-02-2013, 00:42
dzięki... to bardzo budujące... chłopak sie zniechęci :)

bruenor
21-02-2013, 01:19
Ja budowałem terra po kawałku... (i jeszcze końca nie widać ;) ) koszta rozkładają się na dłuższy okres i nie są takie zabójcze. Część osprzętu kupowałem myśląc już o większym akwa, więc w przyszłości nie będę miał ponownych wydatków.

Neno
22-02-2013, 08:55
Byłem dziasiaj w sklepie zoologicznym i mam pytanie!
Widziałem tam takie akwaria z przykrywą i zamontowana lampką, i tu mam pytanie czy takie akwarium sie nadaje czy lepiej kupic zwykle i samemu zamontowac mu lampkę (nie chodzi mi to o koszta bo to nie jest problem) ale czy wogóle takie cos sie nadaje na terarium dla żółwia?

Andriusza
22-02-2013, 15:26
Pewnie widziales takie typowe dla rybek akwarium z plastikowa pokrywa z miejscem na jedna swietlowke. Ogolnie rzecz biorac wydaje mi sie, ze w przypadku akwaterrarium dla naszych czerwonolicych nie sprawdzi sie za dobrze taka pokrywa. Bedzie utrudniony dostep do zbiornika i przede wszystkim zowika :). Poza tym w takiej pokrywie nie ma wycietego miejsca na zarowke grzewcza wiec musialbys sam sie z tym troche pobawic. Ja do swojego akwaterrarium kupilem zwykla belke oswietleniowa na dwie swietlowki 18W, ktora jest oparta o krawedzie boczne akwarium, powklejalem ograniczniki zeby przypadkiem nie wpadla do srodka zbiornika, zalozylem dwa odblysniki i wymienilem statecznik na elektroniczny. I wydaje mi sie, ze jest dobrze. Nie zauwazylem na przyklad zeby sie za bardzo kurzylo. Swiatla jest wystarczajaco duzo, a zarowe do wygrzewania spokojnie zmiescilem nad wyspa. A na koniec, wiecej radochy bedziesz mial jak sam wszystko zrobisz niz kupisz gotowe :) Ja od grudnia caly czas cos grzebie, zeby tylko bylo fajniej. Pozdrawiam.

dr Robert
22-02-2013, 17:23
Akwarium z pełną pokrywą nadaje się dla rybek oddychajacych tlenem rozpuszczonym w wodzie, ale nie dla żółwia oddychającego powietrzem atmosferycznym.

42d3e78f26a4b20d412==