PDA

Zobacz pełną wersję : Udaremniono przemyt 90-ciu żółwi błotnych



bruenor
06-05-2013, 04:18
http://fakty.interia.pl/news?inf=514140.

MataManX
06-05-2013, 08:25
JA PIERDZIELE KIEDY LUDZIE ZROZUMIEJĄ ŻE ONE JUZ I TAK SĄ NA SKRAJU !!! SZLAG MNIE TRAFIA JAK SŁYSZĘ COŚ TAKIEGO. JEDYNE CO JEST W TYM POZYTYWNE ŻE TE ZNALEZIONE TRAFIĄ DO ZOO GDZIE MOŻE SIĘ ROZMNOŻĄ. SKORO TRAFIŁO SIĘ WYKRYCIE 90 ZA JEDNYM RAZEM TO WOLE NIE MYŚLEĆ ILU SIĘ NIE UDAJE WYKRYĆ I JAK NA TYM CIERPIĄ POPULACJE W NATURZE

Radek. P.
06-05-2013, 10:28
Obawiam się, że ludzie sami staną się gatunkiem zagrożonym zanim zrozumieją, że inne gatunki są zagrożone. Jestesmy takim gatunkiem, że obchodzi nas tylko nasz los. (jak większość zwierząt, tylko że my mamy większe możliwości niszczenia). Myślę, że ponad połowa ludzi bez wachania zgodziłaby się wytępić jakiś gatunek, by zdobyć na przykład 10 000 000$.

Tak wogóle, to uważam, że ludzie i tak nie przeżyją następnego tysiąclecia. ewolucja działa tak, że przeżywają najsilniejsi, a u ludzi opieka medyczna powoduje, że przeżywają praktycznie wszyscy i populacja się degeneruje i zmierza ku zagładzie. Wbrew pozorom najlepszy dla nas byłby spory kataklizm (jak 65 mln lat temu), który wybiłby większość ludzi i zmusiłby pozostałych przy życiu do powrotu do jaskiń, by ewolucja znowu mogła działać.

To przykra sprawa, ale ma te dobre strony, że życie w końcu ziemia się odrodzi (jeśli przeżyje nasze niszczenie wszystkiego co się rusza i nie rusza).

Rogacz
06-05-2013, 12:29
Za bodajże 5mln. lat wygaśnie słońce. Zginą rośliny, zwierzęta..., ludzie... . I Ziemia będzie wyglądała tak jak Mars, na którym kiedyś na pewno było życie.

Najgorze jest to, że przemyt zwierząt jest drugim po narkotykach, najbardziej opłacanym przestępstwem.

farel
06-05-2013, 14:10
Widziałem zdjęcie w Fakcie i te żółwie wyglądały mi na Testudo horsfieldia a nie na błotne. Chyba, że wzięli inne zdjęcie.

marix
07-05-2013, 02:17
wiecie, jako czlowiek z branzy niezupelnie ufalbym rzetelnosci materialu zamieszczonego pod tym adresem. tam zolwie mogli pomylic z chomikami...

MataManX
07-05-2013, 03:00
CZŁOWIEK Z BRANŻY <LOL> A CZMEU BYŚ NIE UFAŁ ?? CZYŻBY COŚ BYŁO NIE TAK W INTERII ŻE NIE UFASZ JEJ ??

Radek. P.
07-05-2013, 03:30
Niby dlaczego? Koniec świata ma nastąpić za około 4 miliardy lat. A ludzi już na pewno nie będzie. Słońce jest w połowie swojego wieku i nie zgaśnie tak szybko. Prognozy na tak "krótko" w przyszłość mnie nie przekonują. Jeśli słońce miałoby zgasnąć za 5 mln lat, to dlaczego nie zgasło 5 mln lat temu? Dla słońca 10mln lat to jeszcze nie jest znacząca różnica.

Aleksander
07-05-2013, 07:54
Panowie, na temat proszę, na temat, bo posty pójdą niebyt:)

Pozdrawiam
Natalia

marix
07-05-2013, 08:37
tu chodzi nie tyle o interie, ile o tego typu informacje, czesto dostarczane przez niezupelnie fachowych korespondentow, ktorzy niedbale sprawdzaja temat. Potem redaktor w pospiechu go wrzuca na lamy... No i roznie wychodzi - a na sukcesy i sukcesiki naszych celnikow trzeba baaaaaardzo uwazac, i wszystko sprawdzac po nich.
A ta informacja jest partacka! Nikt mi nie wmowi, ze byly "istotne" powody, dla ktorych nie mozna bylo podac, do ktorego zoo ta zdobycz trafila badz trafi.

marix
07-05-2013, 08:38
a, patrz tez uwage farela.
Pozdrawiam i koncze temat

MataManX
07-05-2013, 08:46
1 gazetą typu fakt bym się nie sugerował bo tam konia od psa nie odróżnią wiec interię uważąm za bardziej wiarygoną a pozatym jak nie masz innych powodów aby poddawać tą wiadomość w watpliwość to tego nie rób

marix
07-05-2013, 08:52
wiesz, pierwsza zasada redaktora brzmi: nie pisz tego, czego nie sprawiles.
a pierwsza zasada plotkarza: pisz to, czego nie chce ci sie sprawdzic...

marix
07-05-2013, 08:55
soryy, literowka, oczywiscie "sprawdziles", a nie "sprawiles".
I jeszcze jedno: informacje podana jest za agencja PAP. Dlatego ciekaw jestem, czy ten, ktory ja pisal, w ogole zajrzal do Medyki, czy moze oparl sie na rozmowie telefonicznej albo mailiku...
WIecej tematu nie kontynuuje!

MataManX
07-05-2013, 09:05
heh musi być na twoje :P
tematu nie ma co kontynuować bo wg mnie nie ma co wątpić w to zdarzenie a wg ciebie nie ma co w nie wierzyć wg
szczerze ci powiem że nie takie zwierzęta już na granicy stawały więc w 90 błotnych mogę spokojnie uwierzyć

marix
07-05-2013, 09:10
wiesz, mnie tak naprawde chodzi o te "blotne". to bardzo cenny w Polsce gatunek, ale raczej ma?o reprezentacyjny. Dlatego podejrzewam, ze chodzi o inny gatunek. Bo jakis przemyt to pewnie byl, jak co dzien...

MataManX
07-05-2013, 10:12
nie wiem co w nich jest mniej reprezentacyjnego niż np w stepowych oba gat są oglądane okiem laika poprostu brzydkie. Jeśli byl by to przemyt z niemiec to bym nie uwierzył ale w przemyt ze wschodu gdzie jest dużo pospolitszy niż u nas.

42d3e78f26a4b20d412==