PDA

Zobacz pełną wersję : Wypowiedzcie się ...:)))



krach
28-02-2014, 08:24
Witam wszystkich!!! Mam pytanie...gdzie stoi wasze akwaterrarium?? Bo mam do wyboru 2 miejsca i nie wiem które wybrać...pomóżcie mi...Pierwsze miejsce znajduje się w kuchni na parapecie, zawsze by miał jasno i ciepło tyle że czasem aż za bardzo....bo tam ciągle świeci słońce...A drugie miejsce to u mnie w pokoju tylko że miejsce to jest trochę za bardzo zacienione...Wieczorem świeci się tylko żarówka....Ktore byście wybrali?? Czas na drugie pytanie...Mój żółw jest mały(3cm)i strasznie się boi ludzi...ja go nie straszę i nie wyjmuję niepotrzebnie z akwa...co zrobić?? Pozdrawiam :)

Jojek
28-02-2014, 08:33
krach napisał(a):

> Witam wszystkich!!! Mam pytanie...gdzie stoi wasze
> akwaterrarium?? Bo mam do wyboru 2 miejsca i nie wiem które
> wybrać...pomóżcie mi...Pierwsze miejsce znajduje się w kuchni
> na parapecie, zawsze by miał jasno i ciepło tyle że czasem aż
> za bardzo....bo tam ciągle świeci słońce...

Zdecydowanie parapety nie są dobrym miejscem na akwaria czy teraria.

> A drugie miejsce to
> u mnie w pokoju tylko że miejsce to jest trochę za bardzo
> zacienione...Wieczorem świeci się tylko żarówka....Ktore byście
> wybrali??

I tak powinieneś posiadać świetlówkę UVB wieć terrarium będzie miało własne światło i to że kąt jest ciemny to tak bardzo nie przeszkadza. Może od razu przewidująco pomyślisz o oprawie na dwie świetlówki (druga może być zwykła), aby żółw nie miał za ciemno.

> Czas na drugie pytanie...Mój żółw jest mały(3cm)i
> strasznie się boi ludzi...ja go nie straszę i nie wyjmuję
> niepotrzebnie z akwa

Słusznie.

> ...co zrobić?? Pozdrawiam :)

Nic, zapewnić spokój a z czasem się oswoi z otoczeniem i będzie mniej strachliwy.

krach
28-02-2014, 09:33
Dzięki bardzo...tak zrobię :)))

AdamEx
28-02-2014, 13:43
Tym sie nie przejmuj, że jest płochliwy i sie boi, z moim było identycznie. Mam go od małego i stoponiowo obserwowałem jak sie zachowuje, z początku bał się wszystkiego, nawet sam siebie ;-), teraz mam go juz poł roku i wszystko jest OK. Jak się wygrzewa na wysepce i do niego podejde to tak miło wystawia głowe w moim kierunku bo myśli, że dostanie coś do jedzenia. Równierz jestem za spokojnym kątem w pokoju, moje mam ustawione na ścianie prostopadłej do ściany okienniej, równolegle do padania promieni słonecznych.

42d3e78f26a4b20d412==