PDA

Zobacz pełną wersję : karliki i ryby



Jakubik
18-06-2012, 09:48
Czy karliki szponiaste można hodować wspólnie z welonami (welony po kilka cm, nie zbyt duże)? Nie bede miał problemów ze zjadaniem przez welony, żabek?

Łotysh
18-06-2012, 10:50
nie, karliki będą żyć z nimi w pokoju ale to będzie dla obu stron męczarnia, bowiem welony są zimnowodne a karliki lubią wodę tropikalną, i jeśli podgrzejesz to welonom będzie źle, a jeśli oziębisz to karliki będą chorować. Dlatego lepiej je oddzielić.

Arrow
18-06-2012, 11:02
jak juz wspomnial moj poprzenik po pierwsze temperatura, po drugie welony jak ursna to zjedza zabki pomysl o innych rybkach moze byc cos z kasaczowatych

Jakubik
18-06-2012, 14:10
Szkoda... kupuje welony do mojej kuli (15 L) i chciałem przełożyc tam moe karliki. Co do temperatury to i tak welony bedą miały wyższa niż dopuszczalna ze względu na żarówkę, która podgrzewa wodę o kilka stopni... :/

Jakubik
18-06-2012, 14:12
Aaaa czy w akwarium ogólnym ? Są tam mieczyki, bocje, skalary (!), neony, kosiareczki? Bałbym się jedynie czy skalary im nic nie zrobią... :/

Jakubik
20-06-2012, 03:32
Proszę o odpowiedz. NIe wiem czy przełożyc te żaby czy nie :/:)

Łotysh
22-06-2012, 10:00
spoko, jeśli skalary nie są zbyt duże (wysokość żagla powyżej 7-8cm) to nie są groźne.
PS-kule to najgorsze z możliwych akwariów, lepiej daj coś kwadratowego.

Jakubik
22-06-2012, 12:57
Znam się na akwarystyce ;) i wiem, że wszędzie piszą iż kule to najgorsze akwa. Jednak z mojego doświadczenia wynika, ze da się w nich hodować chociaz część gatunków ryb (najładniej jednak wyglądaja welony)!!! U mnie wszystko żyje i ma się zdrowo! Mam filtr gąbkowy zasilany brzęczykiem oraz, kiedy hodowałem brzanki, była grzalka i termostat. Jest też oczywiście oświetlenie. Kule to dobre rozwiąznie na akwa ale tylko jak ktoś naprawdę zna się na akwarystyce.

PS. Oprócz tego posiadam jeszcze "cos" kwadratowego hehe ;)

Jakubik
22-06-2012, 12:58
Aha no i dzieki za odpowiedz... musze tylko sprawdzić ile maja te moje skalary wielkości :).

Arrow
23-06-2012, 02:07
hm..znawca akwarystyki wow .... taki z Cibie akwarysta a meczysz ryby w kuli eh ogromna jest ma 15 l ile wpuscisz welonow 2-3 tam jest miejsce conajwyzej na jednego ... no ale Ty wiesz lepiej ...;P

>>Kule to dobre rozwiąznie na akwa ale tylko jak ktoś naprawdę zna się na akwarystyce.
hehehheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheh ehehehehehehehehehehehehhehehehehehehehehehehehehe hehehehehehehehehehehehehehehehehehehe

dega
24-06-2012, 05:48
To samo chcialam powiedziec...

Jakubik
26-06-2012, 13:43
Ludzie moi drodzy... miałem na mysli to iż jeżeli ktoś wsadzi biedne ryby do kuli np bez filtra.

No dobra, mozliwe, że się myle... podajcie mi kilka powodów dla których kula (oczywiscie nie 2 lub 3 litrowa), jest gorszym rozwiązaniem niż akwa w kształcie prostopadłościanu o tym samym litrarzu (np tak jak moja 15 L)?

Może macie racje, choc hoduje w niej ryby od roku i wszystkie maja sie dobrze! Trzymam tez ryby (przejsciowo) w kotniku 15 L i naprawde nie widze róźnicy miedzy tymi dwoma zbiornikami (nie chodzi o wygląd)

42d3e78f26a4b20d412==