PDA

Zobacz pełną wersję : Rzekotki a temperatura



Black
19-02-2013, 00:41
Czesc hodowcow trzyma rzekotki z anolisami. Rzekotki zielone potrzebuja temp. max do 25st C a anoliski zielone do 35st C pod promienikiem.
Stad moje pyanie: Czy rzekotki sa na tyle rozsadne zeby nie pchac sie do promieniow? Pytam gdyz mam duze terra holenderskie (dobrze zarosniete) gdzie wysokosc jest 90cm i dolne rosliny sa niedoswietlane przy mniejszych zarowkach lustrzankach niz 60W. Obawiam sie ze rzekotki moga wysuszyc sie lub przegrzac:(
Czy sa moze jakies zarowki dajade duzo swiatla przy maniszej temp? Niesety energooszczedne odpadaja gdyz rozpraszaja swiatlo a ja konkretnie potrzebuje oswietlac dol.
Z gory dziekuje za odpowiedz!

mark0wy
19-02-2013, 12:01
Temperatura i tak bedzie o kilka stopni nizsza, w cieniu roslin.
Uwazaj tylko aby zanatdo nie obnizyc wilgotnosci, bo moze to byc brzemienne w skutkach.
Pozdrawiam
Mark0wy

Black
20-02-2013, 13:57
Ale czy beda na tyle rozsadne zeby nie podlazic? Beda unikac takiej temp?

mark0wy
21-02-2013, 03:03
Nie jestem Ci w stanie tego zagwarantowac, moje nie podchodza do zrodla swiatla zbyt blisko, ale lubia sidziec wysoko, gdyz tam temperatura jest najwyzsza.
Pozdrawiam
Mark0wy

Black
21-02-2013, 04:41
No rozumiem. Bede kombinowal z jakimis innym oswietleniem. Widzialem kiedys w IKEI te razowki energooszczedne w oprawie lustrzanki:) Bede musial to zbadac.
Jedzcze raz dzieki.

UkasH
01-03-2013, 02:08
moje rzekoty są na tyle głupie że wskakują czasami centralnie na świetlówkę a na niej mogą she usmarzyć bardzo szybko (musiałem je szybko z tamtąd ściągać chociaż she broniły) więc trzeba zabezpieczyć tak świetlówki żeby niemiały możliwości dostania się na nie dlatego odpowiedź na pytanie czy będą unikały takiej temp. jest oczywista...

42d3e78f26a4b20d412==