PDA

Zobacz pełną wersję : Koniki polne



Predator
09-03-2013, 07:30
Mam już przygotowane terrarium z baniaka do mineralnej 5l + podłoże z ziemi + bujna trawka i mam kilka pytań odnośnie hodowli tych zwierząt (głownie bym je trzymał na karmę)
1.Co im dawać do żarcia, czy może będą wcinały trawę?
2.Wilgotność, temperatura

Chodzi mi o najpospolitsze gatunki z rodzaju Chorthippus, Omocestus

Jaca
09-03-2013, 07:40
Do żarcia trawa. Jeśli natomiast chodzi Ci o ich rozmnażanie na karmę, to daj sobie z nimi spokój i weź się za świerszcze...

koleś
09-03-2013, 08:56
jako żarcie słyszałem że odpowiada im raczej mięcho ;))))
i powinny być trzymane pojedynczo, bo nie ważne ile żarcia mają ale i tak się zżerają ;)

Jaca
09-03-2013, 22:57
Koniki polne (szarańczaki) są roślinożerne.
Pomyliłeś je chyba z pasikonikami...

Chester86
10-03-2013, 01:13
a swierszcze srodziemnomorskie maja nawalone welbie co by nerobic i tak zawsze sie zzeraja i ZAWSZE jak ktorys zminia wylinke to jak jakis bedzie przechodzil to go wszamie.

Jaca
10-03-2013, 02:50
Jasne, a moją siostrę porwali wczoraj kosmici. Hodowałem przez kilka lat świerszcze śródziemnomorskie i niestetety nie mogę podzielić Twojego zdania...

Gdyby hodowla koników polnych była taka prosta, to hodowano by je, a nie świerszcze. Nawet bardzo bliscy krewniacy koników polnych - szarańcza - nie jest tak łatwa w hodowli, jak świerszcze...

Arrow
10-03-2013, 03:58
tu sie zgodze zwierszcze sa najlatwiesze z prostoskrzydych do hodowli

co do konikow polnych, ot mozna je przetrzymac przez kilka dni w lodowce, trzeba im tylko wlozyc cos do zjedzenia ...

gicker
10-03-2013, 04:41
Witam:)

Jaca ja tez hoduje świerszcze srudziemnomorskie i musze powiedzieć ze sa bardzo agresywne wobec siebie:/

Zżeraja się nawzajem i odgryzaja nogi:(

Natkas
10-03-2013, 05:48
ja rowniez musze sie zgodzic z Chester86 - hoduję srodziemnomorskie, daje im wszystko czego moze potrzebowac do szczescia taki swierszcz a dzis znow znalazlam jednego samczyka z obgryzionymi przednimi nozkami:(

Arrow
10-03-2013, 07:03
jesli chodzi o kanibalzim to jest wiele czynnikow powodujacych go, owszem srodziemnomorski jest agresywny, ale za to ma twradsze skrzydla i cala reszte, ma wiecej chityny, co powoduje ze nie jest on tak przydatny w skarminaiu jak inne gatunki

Jaca
10-03-2013, 08:15
Nie zaprzeczałem istnieniu zjawiska kanibalizmu, ale jego nasileniu. Gdyby było tak, jak pisze Chester86, to w pojemniku hodowlanym pozostałoby w konsekwencji kilka dorosłych osobników.

Grażynka
10-03-2013, 08:38
ale co im dawać trawe??

Natkas
10-03-2013, 08:49
jaca no wlasnie ja mialam miesiac temu 8, teraz zostalo mi ich 2 w tym samiec bez dwoch łapek...

Jaca
10-03-2013, 09:24
Wygląda na to, że nie miały zapewnionych odpowiednich warunków :/

Natkas
10-03-2013, 09:38
no wlasnie chodzi o to ze mialy... wystarczy ze spotkaly sie dwa np. w takiej jednej wypustce w wytloczkach od jaj i juz czasem sie zle konczylo. jesli chodzi o hodowle przerzucam sie na inne gatunki a z tym jeszcze potrenuje:), musi byc na nie jakis sposob np.duze kryjowki czy naturalne rosliny po ktorych moglyby uciekac...

Natkas
10-03-2013, 09:43
sprawdzilam w ksiazce kilka gatunkow konikow np.konik włóczęga, konik pospolity, skoczek zielony, skakun szydłówka (nie mylic z pajakiem:), pałkowiak plamisty i takie rozne, przy każdym pisze "Pokarm: rozmaite gatunki dzikich traw"

Dark Raptor
10-03-2013, 22:55
Odnośnie pytań:
Trawa jest dobra (najlepiej testować różne gatunki), możesz spróbować z sałatą i mleczem.
Z wilgotnością to zależy od gatunku. Ważne by ziemia była lekko wilgotna. Temperatura może być pokojowa, ale podgrzać lampą nie zaszkodzi.

Odnośnie dyskusji:
Jaca ma rację, świerszcze są znacznie łatwiejsze w hodowli i mniej przy nich roboty. Łatwiej i szybciej się mnożą (i rozwijają). Co do świerszczy to jednak nie polecałbym śródziemnomorskich. Mimo, że staram się zapewnić im najlepsze warunki ze wszystkich gatunków zjadają się najbardziej (no oczywiście poza polnymi).

Wojciaszek
22-05-2013, 15:35
Wiesz ja przywiozlwm od dziadzia koniki z domomu dla weza i musze powiedziec ze pomimo moich usilowan nic stego nie wyszlo wezowi nie smakuje ten pokarm, a konika musialem wyrzucic z terrarium spodobalo mu sie tam :) Wiec nie powinien byc trudny w hodowli :) Mam jeszcze kilka duzych i ladnych okazow ( sprawdzilem 3 po 2-4 cm) Jesli ktos chce to przesle (oczywiscie kupiec placi przesylke). Zainteresowanych prosze o kontak na gg 1864298 :) Chce sie ich poprostu pozbyc :)

42d3e78f26a4b20d412==