PDA

Zobacz pełną wersję : B. boehmei



kafar
13-08-2011, 17:24
Cze! Kupiłem sobie od Tomka G pajączka. Jestem zadowolony z jego usług ale mam pytanko:

Czym karmić mojego brzdąca? Dałem mu martwego mączniki ale go nie ruszył.

Czemu mój pajączek ciągle przebywa poza orzechem (to jego domek). Niepodoba mu się w środku czy co?

Pozdrawiam

Luke
14-08-2011, 06:08
Moze nie chce jesc. POwiedz jakiej jest wielkosci a co do jego domku to musi sie zaklimatyzowac, po pewnym czacie na pewno sie w nim urzadzi (ja tak mialem z B.ablopilosum)

Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
14-08-2011, 07:45
Ja tez kupilem od Pana Tomka pajaka, ale Brachypelme smithi i jestem na prawde bardzo zadowolony. Ma 1 cm cialka, pinek jak na razie nie tknela. Ma duze terrarium (30/25/20), ale dosc czesto spotyka na swojej sciezce robaki (ktorych daje do terrarium 3 sztuki - oczywiscie posiekane). Na poczatku jako domek dalem jej owoc tropikalny wielkosci pilki tenisowej, ale pozniej dalem mniejszy (tez jakis owoc tropikalny, ale wielkosci pileczki pingpongowej). W piatek wieczorem wrzucilem pajakowi kaleka muche i widocznie ja zjadl, bo muchy nie widze, a przeciez nie mogla uciec.
Na razie nie ruszam pajaka i pozwole mu sie zadomowic w jego domku. Przebywa w nim juz dosyc dlugo i wychodzi tylko w nocy.

Dlatego przylaczam sie do pytania Kafara i jesli macie jakies rady lub komentarze, co do hodowli, to piszcie. (Mimo, ze wiem, jak mniej wiecej hodowac smithi, to zawsze kilka uwag sie przyda ;)

Luke
14-08-2011, 07:49
Mi sie wydaje ze troche za duzo to terrarium dla 1 cm smithi ale to moje zdanie.

Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
14-08-2011, 08:04
Podobno dobrze jest dac do terrarium kawalki kory. A czy mozna zamiast tego dac troche trocin ?
Bo jesli nie, to bede musial jakos czysta kore znalezc.

[RED-689]
14-08-2011, 09:05
To nie tylko twoje zdanie to fakt! 1cm pajak to w zupelnosci ghmmmm... powiedzmy musztardowka z wypalonymi otworkami na powietrze :)

Arrow
14-08-2011, 09:54
dokladnie sloiczke 200 ml bedzie wystarczajacy, zamiast zadawac pytanie przeczytaj najpierw forum jest tu mnostwo informacji a pytanie o male 1 cm pajaczki sie czesto powtarz, ale jak to mowia kto pyta nie bladzi, takze po przeczytaniu forum zadawj pytanie jesli jeszcze jakies bedziesz mial ;)
Powodzenia w hodowli :)

greg
14-08-2011, 10:31
tak czytam te wypowiedzi i troche sie dziwie mimo ze jeszcze nie mam swojego(mam zamiar)
przeciez pajaki nie musza byc az tak dopieszczane i miec az takie luksusowe warunki one chyba przez to nawet sie zle czuja i sa malo aktywne

Arrow
14-08-2011, 10:45
co masz na mysli mowiac o luksusowych warunkach ?

Xeo
14-08-2011, 10:48
Sluchaj tez mam b boehmei od tomka g al moj ma 3cm i jest pieknyyyy zjadl narazie 1 swira i nic niue jee od 2,5 tyg.Ijeszcze jedno nie kupuj pajaka jak nic o nim nie wiesz

TomekG
14-08-2011, 11:35
Ja nadal pozostaje przy tym by karmic pajaki pinkami.(o ile pajak je i nie mamy dostepu do innego pozywienia)Mozna je dostac przez caly rok a jak widze po moich podopiecznych smakuja im calkiem calkiem.Z pewnoscia urozamicona dieta jest bardziej wskazana,jednak niektorzy utrzymuja cala hodowle na pinkach i madach i pajaki sa pierwsza klasa.
Co do wielkosci terra jest to sprawa dyskusyjna i zalezy od indywidualnych upodoban pajaka.Zalecane jest by ''mieszkanka'' malych pajakow byly jak najmniejsze.Jednak jesli ktos opiekuje sie jednym pajakiem to jesli mu zalezy, moze dopilnowac by pajak znalazl i zjadl ewentualne pozywienie.

Pozdrawiam
TomekG

Atrax Robustus :-)
14-08-2011, 11:49
Mi sie tez raczej wydaje, ze terrarium nie jest takie zle. W koncu mam tylko tego jednego pajaka i dbam o niego jak o oko w glowie. Jesli bedzie jadl w tym terrarium, to dobrze, ale jak w tym tygodniu nic nie zje, to najwyzej go na jakis czas przeniose do czegos mniejszego.

lamalas
15-08-2011, 00:17
jeszcze apropo domku i jedzenia.mam b.albopilosum w terra o wym.30x20x20 pajak ma 3cm cialka.ma roslinke miseczke z woda i domek z kokosa.Problem w tym ze nie siedzi w kokosie a pod nim. mam ja jusz okolo 1 miesiaca.po 3 tyg. przeszla wylinke i od poczatku jak ja mam nic nie jadla.teraz biega u niej karaczan i leza 3 biale robaki.

lamalas
15-08-2011, 01:12
sorki karaczana jusz niema, znalazlem tylko jego noge i jakas wilgotna grudke.to chyba jego resztki.

Atrax Robustus :-)
15-08-2011, 12:16
No i jeszcze jedno pytanie -> nie na temat, no ale nie chce smiecic forum zakladajac nowy watek:

Moja 1cm smithi mieszka teraz w terrarium. Widac, ze to dla niej za duze i mam w zwiazku z tym pytanie: czy sloik moze byc dobrym "terrarium" dla takiego malucha ???

Jesli macie inne propozycje, to rowniez prosze o odpowiedzi. . . . . . . . .

Luke
15-08-2011, 12:42
Jasne Atrax a jaka srednica sloika?

Huhros
15-08-2011, 14:50
wsadź ją najlepiej w kubek po jogurcie i bedzie po problemie

Atrax Robustus :-)
15-08-2011, 23:52
hehe

wlozylem go do kubka po smietanie jogurtowej :P

mam nadzieje, ze sie tam troche oswoi z otoczeniem

Atrax Robustus :-)
16-08-2011, 00:42
ech... mam teraz troche glupawe pytanie.. pewnie doswiadczeni terrarysci wysmieja mnie, no ale co mi tam :)

Wlozylem pajaka do kubka po smietani jogurtowej. Sypnalem mu gdzies z 1,5 cm torfu i dalem malutka miseczke z woda. CZY DAC MU COS, W CZYM MOGLBY SIE UKRYC? CZY NIE DAWAC, bo niestety kubek po tej smietanie nie jest az tak duzy, aby sie zmiescily wszystkie "rekwizyty"
dlatego chcialbym wiedziec, czy domek dla pajaka jest potrzebny.
To bardzo wazne
odpowiedzcie

z gory thx

JadziaP
16-08-2011, 03:54
@Autor: Atrax Robustus


"...Wlozylem pajaka do kubka po smietani jogurtowej. Sypnalem mu gdzies z 1,5 cm torfu i dalem malutka miseczke z woda...."

uzyj po prostu litrowy sloik (typu WECK albo po konserwowych ogorkach)
W pokrywie zrob otworki wentylacyjne, na podloze daj 2-3 cm torfu (dobrze ubij !). Poluz kawaleczek kory debu korkowego (w ostatecznosci moze byc zwykly dab), poidelko (nie za glebokie !)
i FERTIG !! jak mowia w Mongoli ......

TomekG
16-08-2011, 12:51
Nie wiedzialem ze germanizacja zaszla az do Mongoli ;)

Pozdrowienia dla Jadzi P
Tomek G

TomekG
16-08-2011, 12:55
aha Jadzia, KoziG pyta sie czy masz juz cos dla Niej(byle duzo:)

Pozdrawiam
TomekG

Huhros
16-08-2011, 16:20
zawsze lepiej zeby mial sie gdzies ukryc, ale i bez kryjowki jakos przeżyje :)

42d3e78f26a4b20d412==