PDA

Zobacz pełną wersję : To znowu ja :]



Metus
11-09-2011, 00:29
Witajcie!!
Znowu mam pytanie do doświadczonych terrarystów a właściwie do wszystkich którzy mogą mi pomóc. Chodzi o temperature w moim terra. Mam chyba problem botemperatury w ciągu doby zmieniaja się niemiłosiernie. Dom mój jest ogrzewany kominkiem i tu jest problem. Przez cały dzień w kominku sie nie pali więc temp. w domu spada nawet do 17stC. Ogrzewanie odpala ten kto pierwszy wróci do domu (godz ok 15-17) zanim sie zagrzeje do 23-25stC jest godzina 19-20. Rano jak sie budze temp wynosi w najlepszym wypadku 20stC. Co mam robić? Słyszałem że kable grzewcze są niebezpieczne (tak ktos pisał na forum). A poza tym jeśli temp. u mnie w domu sie mocno zmienia to z kablem grzewczym może sie nagrzać chyba o kilka stopni za dużo, no chyba że te całe kable mają jakieś termostaty. (mają????). hmm i co teraz??
ps te wahania temp nie wpływają źle na pojego pupilka??

ZA WSZELKIE POMOCE SERDECZNIE DZIĘKUJĘ :D

Pozdrowionka wszystkim terrarystom!!!!!!!!!!!

firia
11-09-2011, 00:50
Nie montuj kabli grzewczych, bo pająki sie zakopują gdy jest im zaciepło. Najlepiej użyj czerwonej żarówki, bo daje ciepło z góry a pająk tego rodzaju światła nie widzi (one nie lubią jak sie za mocno świeci). Temp ok. 17C to zdecydowanie za mało dla pająka.

Dziewuszka
11-09-2011, 01:37
nie przesadzaj moje w temp 17 stopni wyzyly ponad miesiac....i jak sie dowiedzialam nic im nie bedzie i nie bylo poniewaz tylko sie zwalnia metabolizm....
pozdro.

firia
11-09-2011, 01:44
Zwalnia im sie metaboliz i w sumie żeczywiście im sie nie dzieje, ale moim zdaniem to nie jest zbyt dobre dla pająka, skoro w swoim naturalnym środowisku miałby wyższą temp. Bedzie wolniej rosnąć, choć ma to swoje zalety, bo bedzie dłużej żył :)

Metus
11-09-2011, 01:51
Zastanawiam sie czy to ze jest niska temperatura jest przyczyna tego że mój pająk od wtorku nie je ani nie chce chodzić pio terra. (od wtorku go mam)

firia
11-09-2011, 01:56
Najprawdopodobniej tak. Jak ma wolną przemiane materii, to dłużej wszystko robi :) Ale czasem pająki tak mają że nie chcą jeść. Mój nie je od ponad 2 tygodni, a za to drugi ciągle tylko by jadł i jadł :]

Kendzierzawiec
11-09-2011, 07:56
nic sie niebuj umnie przez piewen czas 16* to była normalka, nimożna było ogrzewaćbo był2 kaloryfer w moim pokoju montowany. Pająki wszystkie żyjąi mają sie dobrze a mam pajaki od najmnieszego do największego. :)
Pozdrawiam
a co metabolizmu to sie niematw kędzierzawym niska temp nie przeszkasza (w nocy) w dzień jest gorzej

Leny
11-09-2011, 08:12
Kendzierzawiec jak byś mógł pisz wyraźniej i poprawnie. Z tego co napisałeś trudno coś odczytać... rozumiem niektórzy mają problemy z pisownią ale bez przesady...

Kendzierzawiec
11-09-2011, 08:34
niezrozumiałe pisanie i niepoprawne to moja specjalność a szczegulnie na necie.
a jeżeli cie to drażni to trudno pogudź sie z tym

Dziewuszka
11-09-2011, 14:07
kedzior dodaj ze bledy ortograficzne tez twoja specjalnoscia :)))))

Fryta
11-09-2011, 17:16
to takie małe hobby kedziorka :)

Polecam małą zrówkę w lampce biurkowej (15-25W) podłączona do termostatu akwaryjnego (jakieś 25-30 PLN). Powinno sie sprawdzić.

Atrax Robustus :-)
12-09-2011, 12:44
Metus --> u mnie tez z temperatura sie cyrki dzialy.
Chcialem zrobic tak, zeby panowala "ksiazkowa" temperatura no i po wielu kombinacjach udalo mi sie utrzymac odpowiednia temperature (noc - conajmniej 21 stopni), (dzien - 25-26 stopni). Co prawda pajak nie jest zbytnio ruchliwy, no ale musze sie przyzwyczaic, ze to nie szczur ;]



hehe... po tych podgrzewaniach lampka i czerwona zarowka w nocy ciekawe jaki mi rachunek za prad przyjdzie :]

No ale czego sie nie robi dla zwierzatek :]

Fryta
12-09-2011, 16:24
policzmy:
żarówka 25 W x 10 godzin dziennie x 30 dni w miesiącu = 7500 Wh miesiecznie, czyli 7,5 kWh
cena 1 kWh = 0,16 PLN
7,5 x 0,16 = 1,20 PLN
To znaczy, że po miesiącu pójdziesz z torbami.
:)

Atrax Robustus :-)
13-09-2011, 10:45
oprocz tego chodzi jeszcze lampka, ktora ciagnie az huczy :)

chyba musze skads kredyt brac :)

Silicon
13-09-2011, 11:25
Proponuje rozważyć zakup maty grzewczej. Matę układa się pod terra i podłącza do zakupionego wcześniej termostatu akwaryjnego. Sonda od termostatu do terra a kabel od maty grzewczej podłączasz do gniazdka termostatu. Ustawiasz temp. na termostacie i zapominasz o problemie. Mata od 50 do 120PLN termostat ok 30PLN. Żarówkę świecisz jak chcesz oglądać pająka.

Dziewuszka
13-09-2011, 12:05
silicon to jeden z gorszych pomyslow...
powiem ci dlaczego:
pajak jak mu za goraco chowa sie pod ziemie...wkopuje sie a tam jeszcze gorecej...mam nadzieje ze nie masz tak u swoich ptasznikow...mata grzewcza to zlo ....
pozdro.

Atrax Robustus :-)
13-09-2011, 12:11
mata grzewcza to jeden z najgorszych pomyslow.
Kiedys tez chcialem ja sobie kupic, ale o wiele rozsadniejszym rozwiazaniem jest zarowa. (IMHO)

A co do tego zakopywania sie w torf to mam pytanie: ziemia w pudelku po jogurcie ma byc ubita mozno? bo u mnie jest ubita na "chama" i pajak nei ma sie gdzie zakopywac (ale jamke ma zrobiona).

Czy moze wyciagnac mu ta ziemie isypnac tak, zeby bylo luzno ?

Loke
13-09-2011, 12:14
maxymalista... :)

sproboj tak po srodku co ???

Metus
17-09-2011, 09:17
Lampa IMHO to to o czym ja myśle (czerwone światło o mocy od 1000-2000W)?????? Bo jeśli tak to troche przy dużo watów (rachunki i te sprway) :(

Metus

42d3e78f26a4b20d412==