PDA

Zobacz pełną wersję : Swiecenie ReptiGlo 8.0



cubante
29-09-2011, 06:30
Witam. Mam taki problem kupilem wczoraj wlasnie taka swietlowke (60cm, 20W) i zalozylem do terra. I teraz pojawia sie problem: jak swieca takie swietlowki bo moja swieci bardzo slabym swiatlem (na lisciach oddalonych o 50cm od niej nie widac jej swiatla, tak jak np. swiatla zarowek grzewczych), do tego swiatlo jest lekko niebieskawe i pulsuje (nie pali sie jednostajnie)- miga, ale nie gasnie do konca.

Wpadlem w zaklopotanie bo nie wiem czy to tak ma byc czy cos jest nie tak z ta swietlowka. Dzisiaj kupilem nowy starter ludzac sie, ze to pomoze, ale jest tak samo.

Wkurzam sie bo 80pln dla st. piechota nie chodzi.

Powiedzcie co o tym sadzicie.

Black
29-09-2011, 06:54
Witam!
Co prawda moja swietlowka nie swieci tak jak piszesz, chodz nie jest to tak samo jak z promienikami (lustrzankami). To ze swiatlo jest lekko niebieskie to jest OK. To sa wietlowki ze zwiekszonym UVB wiec tak ma byc. Swietlowki maj to do siebie ze mrogaja (pulsuja) chodz nie jest to zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. ale jesli pulsuje w sposob obrotowy w rurze to nie jest dobrze:(

cubante
29-09-2011, 07:10
Kurcze obawiam sie, ze ma jakis feler. Migotanie tej swietlowki jest widoczne na pierwszy rzut oka, nie wiem o co chodzi z migotaniem obrotowym, ale moja nie miga cala jednoczesnie tylko tak jakby na calej dlugosci w kilku miejscach (nie wiem jak to wytlumaczuc). Po zamontowaniu zwyklej swietlowki 18W w ta sama oprawe - nie miga i swieci "5 razy mocniej" niz Repti:(

SNAKES
29-09-2011, 07:27
Cześć,

wygląda to na uszkodzoną świetlówkę.
Powinna mrugać, ale 50 razy na sekunde - praktycznie nie do zauważenia. Jeśli mruga tak jak opisujesz najprawdopodobniej coś jest nie tak. Poza tym nie powinna świecić słabiej.
Spróbuj reklamować ale nasze rodzime sklepy twierdzą że reklamacji nie uwzględniają.
Byćmoże będzie trzeba ich postraszyć federacją konsumenta i opinią rzeczoznawcy na temat wadliwej świetlówki - ale może nie będzie takiej potrzeby.

Jeśli chodzi o kolor - tak ma być. z dwóch powodów:
1. zwiększona emisja promieni UV
2. temperatura barwowa światła prawie identyczna ze światłem słonecznym

Ma to tą zaletę że pokazuje piękne kolorki:-)
Pozdrawiam

Budzik
29-09-2011, 07:52
Czy transformator jest odpowiednio dobrany do mocy swietlówki ?

cubante
29-09-2011, 09:04
Ciezko jest powiedziec czy transformator jest odpowiedni, poprzednia swietlowka w tej oprawie dzialala bez zarzutu (18W). Wiem jedno starter jest odpowiedni.

Gdzie jest napisane na transormatorze do jakiej swietlwki on sie nadaje bo nie moge znalezc odpowiedniego napisu:(

cubante
29-09-2011, 09:05
Pulsuje napewno wolniej, w ciemnym pokoju widac pulsowanie wyraznie.

cubante
29-09-2011, 09:06
Jeszcze jedno podejrzewam, ze reklamacja nic nie da bo kupowalem ja przez net na www.karusek.com.pl.

Budzik
29-09-2011, 09:19
Uzywam transformatorów Arcadia tam jest napisane ile wat powinna mieć swietlówka.

cubante
29-09-2011, 09:31
Juz sprawdzilem, tranasformator jest dobry (ja mam zwykla oprawe taka "kuchenna" do tej switlowki bez oslony). Wystosowalem juz odpowiedniego meila do tego sklepu i zobaczymy co sie bedzie dzialo:(

Budzik
29-09-2011, 09:40
Do swietlówek są przewidziane osłony aluminiowe które odbijaja swiatło i wtedy jest bardzo jasno (do nabycia w sklepach sprzedajacych również swietlówki). Uzywałem już ok. 10 swietlówek różnych firm i nigdy nie miałem z nimi problemu.

aleksandra
29-09-2011, 10:23
Witam Cubante!

Ja też mam ta świetlówkę i jest O.K. Mam 20 W i 15W w duzym terrarium.
Światlo jest faktycznie troche fioletowe, ale właśnie tak ma być. Wiem ,że Reptile glo2.0 daje pełną barwe świiatła słonecznego i dlatego fajnie jest z nia łaćzyć własnie 8.0. Wtedy mamy w terrarium jasność i potrzebne UV. Co do migotania to może to wina startera. Ja podłączając moje świetlówki uzyłam złego startera . tzn mając dwie śiwtlówki 15W i 20W w podłączeniu szeregowym użyłam starterów od 8-80W i jedna świetlówka wogóle się nie paliła a druga migała. dopiero babka w sklepie powiedziała mi ,że musze użyć startera o małej mocy tzn do 30W. Po zakupie takich starterów wszystko zabłysło jak powinno.
Nie wiem jak to się ma to połaczenia zwykłego czyli jedna świetlówka jeden starter i jeden statecznik, ale spróbuj ;)))))
OLA

cubante
29-09-2011, 12:42
a porownujac swiatlo ze zwyklej swietlowki i z ReptiGlo czy poza barwa swiatla (lekko niebieskie) rozni sie ono czyms. Pytam bo jutro odsylam swietlowke z reklamacja i nie chce zeby mi odeslali, ze ona jest OK (chociaz wiem, ze taka odp. dostane:))

cubante
29-09-2011, 12:44
Hmm dzisiaj wymienilem starter, babka dala odpowiedni do 20W swietlowki.

gregory
29-09-2011, 14:30
a na ile wat masz oprawke - może tu lezy problem choc sam się nie znam. Ja mam taką samą Rapri w oprawie 18W - mrygała chwilę na początku i przez parenaście sekund po włączeniu za kazdym razem ale potem przechodzi. Gdybys znalazł info czy ma znaczenie oprawa to napisz

cubante
29-09-2011, 14:41
No ma znaczenie. Ale ona miga przez caly czas. Wydaje mi sie kazda swietlowka chwile po wlaczeniu miga zanim "sie rozgrzeje.

Fatman
04-10-2011, 09:31
czesc
ja mam 90 cm repti glo 8.0 i swieci jak cholera. w pokoju panuje swiatlosc, do tego swietlowka faktycznie troszke miga, tylko jest to prawie niezauwazalne
pozdrawiam

cubante
06-10-2011, 09:02
No wiec jest rozwalona. Juz wyslalem czekam na odpowiedz. Z meila dowiedzialem sie ze odesla mi nowa:)

42d3e78f26a4b20d412==