PDA

Zobacz pełną wersję : PRANIE MÓZGU



Metus
20-09-2011, 01:18
Witam......
Mam wielki problem. Pamiętacie jak opowiadałem wam o tym, że mój pająk nie chce jeść, że nie chce za dużo chodzić i o tych temperaturach. Gadałem wczoraj z kolesiem który zajmuje się pajakami i wszelkimi gadami od wielu lat. A wiecie co on mi o tym wszystkim powiedział??? :(((( ach... A więc Ponieważ jest tak niska temperatura pająk ma bardzo powolną przemianę materii i jedzenie które zjadł 2 tygodnie temu najprawdopodobniej zalega mu w żoładku i jest duże prawdopodobieństwo, że gnije od czego nie da sie już wyleczyć pupilka :(((((((((((((((((( oby nie.. a to wszystko, że nie chce jeść ani chodzić to są prawdopodobnie tego objawy. plz trzymajcie za nas kciuki... Ale to nie wszystko. Kazał kupic mi kabel grzewczy i termoregulator akwarystyczny. Temp w nocy ma nie spadać poniżej 22stC a w dzien 24stC. Kabel grzewczy umieściłem pod torfem w 2/3 pow terra. temp jest taka jak koleś mi mówił. Pająk zaczął troche chodzić ale nie chce nadal jeść ani pić. CO WY O TYM MYŚLICIE?????
ps Piszcie wszystko co wiecie. Spróbuje coś z tego wszystkiego wywnioskować . Pa

Pozdrawiam

Dziewuszka
20-09-2011, 05:12
ta pajak ma zelodek...i co jeszcze mozema serce???mozg, trzustke i kregoslup??? :))))))))))))) nie sluchaj go pozdro.
pozdro.
p.s.: faktem jest ze jak nizsza temperatura to pajak ma zmniejszony metabolizm moje tez tak maja i zadziej jedza poprostu :) ale niech ci takich sciem nie wsadza o zaleganiu w zoladku i zdychaniu....pajak bedzie zyl :) dluuuuuuuugo tylko ze papu ma na dluzej starczy :) pozdro.

Huhros
20-09-2011, 05:37
to w sumie jak na to patrzec to jak zjesz jabłko i połkniesz pestke to wyrośnie Ci jabłonka? :)
troche bezsensu zeby pokarm gnił we wnętrzu zwierzęcia
ale co tam...moze sie myle (nikt nie jest nieomylny)

Metus
20-09-2011, 08:57
Obyście mieli racje..........
ps troche mnie uspokoiliście ale... troche strachu zostało. :[

Pozdrowionka Metus

Cześ
20-09-2011, 11:43
nie ma konkretnie zoladka, ale ma jelita w ktorych "stoi" pokarm. serce tez ma, ale otwarte z ostiami
Pozdrawiam

Kendzierzawiec
20-09-2011, 13:41
jedzenie strawione kwasem(jadem) trawiącym niemoże zgnić. hyba <>
a co kabla to niemontuj go pod terra tylko na tylniej ściance w gurnych partiah. pozdrawiam was

Dziewuszka
20-09-2011, 14:06
racja, co do kabla nie moze on byc w ziemi lub pod terra...pozdro.

Metus
20-09-2011, 15:48
Kupiłem ten kabel grzewczy i termostat. Kabel ułozyłem pod torfem w 3/4 terra i wiecie gdzie pajączek zrobił sobie gniazdko???? właśnie na kablu a nie tam gdzie go nie ma. Mój kabel grzewczy ma moc 25W a w sprzedaży są ponoć też 40Watowe. Myśle że 25W jest spox a 40W to już za dużo. Pozatym Kabel jest sterowany termostatem więc w terra mam teraz temperaturę w dzień = 27-28stC a w nocy 22-24stC. Myślę że jest oki. A co do gnicia pokarmu to pytałem jeszcze kilku osób (biologów) i ponoć jest to mozliwe :((( . Kabel zamonowałem wczoraj wieczorkiem a dzis mój pająk zaczyna już coraz więcej sie poruszać!!!.
ps Trzymajcie za nas kciuki, żeby wszystko było ok.

Pozdrowionka Metus
Oto moje trzy pajaczki na szczeście ^**^ ^**^ ^**^ Pa

Awikularia
20-09-2011, 16:04
Ehh, ludzie.... Pająki mają trawienie pozaustrojowe, więc jakim cudem mu coś może zalegać we wnętrznościach?! Ptaszniki żyją w wysokiej temperaturze, więc jak jest niska, to są niemrawe. Czasami wystarczy tylko ją podwyższyć...

Pozdrawiam i nie słuchajcie tak bezkrytycznie "panów z zoologa"...

Huhros
21-09-2011, 15:52
taki pan zoolog zna się ogólnie na wszystkim czyli jak przyjdzie co do czego to nie wie nic :)
pytaj sie lepiej doswiadczonych hodowców (jest tu kilka osób, które trzymają po kilkanaście (dziesiąt? ) ptaszników i na pewną wiedzą więcej nic "biolog")

Atrax Robustus :-)
22-09-2011, 06:01
biolog ma raczej ogolna wiedze, a specjalista, to co innego.

42d3e78f26a4b20d412==