PDA

Zobacz pełną wersję : cHISTORIA cHODOWCY PTASZNIKuf...



[RED-689]
21-09-2011, 17:40
Question1. Co kupic? Pomurzcie jakiego ptasznika kupic? Mama bosi sie tata muwil ze wyzuci a babcia ma arachnopfhopie..

Question2. Czy terarium 2x2 wystarczy na ptasznika?

Question3. Pomurzcie muj pajonk nie je od dfuch dni nie wiem co robic!!!!

Question4. HUUUUUra 1wylinka, 2wylinka, pizdugwizdu do 40 (x kazdy nowy cHODOWCA...)

Question5. Dzisiaj NIE FIEM JAK ale uciekl szukalem tam szukalem tu.........



GHNNMMMMMMMMMMmm... zapomniaUem o czyms? :-)

Fryta
21-09-2011, 17:52
:))))))
ja terz chcem kópić pajonka, ale nie wiem jakigo wybrac. Pan w slepie powiedzial rze ma miec tanie ale jeszcze nie wiedział jakie. Majom być latwe dla poczontkójącego. I bendzie też maił jakieś pajonki nieptaszniki, takie małe, tanie z czerwonom klebsydrom na tej banieczce na końcu pajonka. Morze mi nawet da takiego gratisa jak wezme 3 inne pajonki. NIe wiem tylko jakie wybrac. A jak bedem kupywac tez terariuma to dostanem specjalne robaki dla pajonków, takie co nie gnijom w rzoladku jak je pajonk polknie.

Metus
21-09-2011, 18:02
ZGRYWUSY ;[ NO WIECIE CO? TAK SIE NABIJAC. qrcze no jak wam nie wstyd? stare konie i takie glupoty gadac!! :))))))))))))))

Pozdrowionka

[RED-689]
21-09-2011, 18:42
SZA! bo i twoje posty odnajdziemy! :-) Jak sie nie uspokoi walne kilka krosspostow i posypie sie do tego ip + nicki :) ....

UPDATE (nawet microsoft je robi wiec czemu by nie heheheh):

Question1.01SE :-)
Czy morzna wyslac pajonka przesylka poleconom? czy morze lepiei zeby byla zabespieczonym listem jako szklo. Czy przykleic dwa znaczki czy tszy i za ile zlotych. Znaczek za dwadzjescia groszy to nie za durzo? Kolega odbierau od konduktora ale ten pozazau mu kase numer 5 i tam wziou pajonka... w liscie... CZY JA TESZ TAK MOGE?

Question4.01 BETA EDICTION (PODSTAWA - BEZ TEGO NIE ZACZYNAi)
Czy moge brac paionka na renke? Czy on mnie pokonsa czy moze oluwkiem na poczatku go posmyrac? Czy bedzie pamietau swoje imie i czy zrobi fikouka albo siad? Jak go wytresowac tak aby nie pogryzl mamy ani taty? aha mnnie terz...

Metus
22-09-2011, 02:07
No nie wytrzymam!! Aż jad wam kapie z kłów.... Fajnie jest się zgrywać jak juz się tyle wie co???? No tak fajny temat pośmiać się z nowych zielonych hodowców co??? Qrcze ludzie!!!!! przecież w tym forum nie o to chodzi... Wiem że niekóre pytania wydają sie wam śmieszne ale komuś kto je zadaje najwidoczniej nie!!!!!. Wiecie myśle że trochę chumoru na pewno nie zaszkodzi ale takie zgrywy to moim skromnym zdaniem sa nie tak do końca na miesjcu....... ps a na początku swoich chodowli jakie pytanka przychodziły wam do głowy he???? Ale co tam nie dajmy sie zwaroiwać.......
Aby świat stał się lepszy....... :)))))))))))))))

Pozdrawiam Metus

Atrax Robustus :-)
22-09-2011, 05:47
a ja i tak bede zalkadal watki, zeby sie wylinkami chwalic :D

Sir_bonzo
22-09-2011, 08:52
A jam myśliż - ja mojemu kendzierzakowi (po 3 wylince) wżóciłem dorosłom mysze. Mineły 3 dni i nic... mysza rzyje!!! Po następnych 5 dniach patsze a tu nie ma pajonka!! -myśliż ,że wszedl do myszy i jom zjada od srodka?

Fryta
22-09-2011, 14:12
Spokojnie. Nie wyśmiewam się z pytań poczatkujących, bo sam często jeszcze nie znam podstaw. Dopiero zaczynam zabawę w pajączki i jeszcze duuuużo nauki mnie czeka w tej dziedzinie.
Chodzi mi raczej o to, że jak widać po forum, nikt nie czyta wcześniejszych postów. Niektóre pytania pojawiają się niemal co tydzień. Często dotyczą takich spraw, że wystarcza odpowiedź: zobacz w opisie gatunku. To raczej świadczy o braku zinteresowania ze strony pytających tym co się dzieje na Forum. Ja czytam wszystko co mnie interesuje, inni widać wolą zadać pytanie nie szukając już istnjiejących odpowiedzi. To wyważanie otwartych drzwi. A wystarczy przejrzeć kilka ostatnich postów o podobnej tematyce.
A ortografia to juz inny kwiatek. Sam piszę z błędami ale staram sie z tym walczyć. I jak mi ktoś zwróci uwagę bedę wdzięczny, bo moze wreszcie (na stare lata) coś z tego zapamiętam.

[RED-689]
22-09-2011, 15:33
Dokladnie! Potwierdzam! Juz nasze babki mowily: JEZELI NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA TO SLUCHAJ! Wystarczy zdac sie na zdrowy rozsadek + poczytac albo poprzednie strony albo opisy (do ktorych co prawda nie jest za wielki link no ale...). Inaczej bedziemy wiedziec ile przeszedl wylinek pajak Pana X a ile Pana Y a reszte postow bedzie mozna czytac dla zabawy i poprawienia humoru.
Orfografia i ''cooltowe rozmufki'' to tez inny temat i raczej nik tu nie jest dziewczynka w spodniach do kostek i nikomu tutaj tym nie zaimponujecie. Jedno zajakniecie mozna zrozumiec ale za calego posta tak pisanego..............#$^&^$#^!#^%$%^@oforz :)

Metus
22-09-2011, 17:02
dobre dobre!!!!!!!!!!! ;D ;] :)))))))) he he he

Pozdrawiam ^**^

[RED-689]
22-09-2011, 17:11
>Autor: Metus (80.51.244.---)
>Data: 08-11-02 00:15
>dobre dobre!!!!!!!!!!! ;D ;] :)))))))) he he he

Nie tyle dobre co bardziej odzwierciedlajace poziom listy....

Kishak
22-09-2011, 22:15
RED!

Walnąłeś w dychę!
Ja próbowałem osiągnąć podobny rezultat ale chyba za bardzo sie wkurzylem. Krytyka mi się odkręciła.
I te ortografy, i CapsLock... Cudo!

Atrax Robustus :-)
23-09-2011, 06:25
LOL
MAMUSIU, ALE TEN WATEK JEST FAJNY !!!!

Fryta --> ja tez jestem poczatkujacy, ale forum przeczytalem na cztery fronty ;]


sir_bonzo --> nie morzliwe, tfuj pajonk terz myszy nie zjat ??!!

muj pajonk wylinial. kturo to wylinka, a kturo to pajonk ? bo oba sie nie rószały i musialem zucac nimi o sciane, rzeby byla rekcya.

To, co rozplaszczylo sie o sciane to hyba pajonk, bo wylinka spadua na podłogem.


-------------------------------------------------------------------

itd itd itd :)

Niektore watki sa wziete z powietrza, ale tak czy siak nie zwracam na to uwagi i staram sie zawsze pomoc :)

Atrax Robustus :-)
23-09-2011, 11:38
eeee
a tak zastanawiajac sie troche glebiej nad tematem:
jaki hodowca moze sie nazwac doswiadczonym hodowca ?
gdzie jest ta granica, kiedy poczatkujacy hodowca zaczyna byc "doswiadczonym hodowca".
To zalezy od ilosci pajakow, czy od czasu od jakiego sie je hoduje ?
A moze wiedza teoretyczna... ktorej i mnie nie brakuje.

Czlowiek uczy sie cale zycie i zdobywa coraz nowe doswiadczenia, wiec chyba tak do konca nigdy nie bedzie idealny, wiec to normalne, ze zadaje pytania (czasami i glupawe) i chocby nawet przez to sie uczy. Dlatego jak widze kolejny ktorystam setny watek z serii "jakiego pajaka mam kupic (mam tylko 2 zl)" to i tak odpowiadam na takie posty.

Badzcie troszeczke bardziej poblazliwi dla niektorych "poczatkujacych".

Jednak to nie tlumaczy leniow patentowanych, ktorym sie nie chce przejrzec paru postow, gdzie najprawdopodobniej znalezliby odpowiedz na pytanie. W koncu prawdopodobnie chyba juz zostal wyczerpany temat o b. smithi i b. albopilosum :)

Kupie sobie Haplopelme lividum i rzuce pare nowych pytan, zeby rozkrecic forum ;]

Metus
23-09-2011, 20:13
HA . ja być może zaczynam od dziś zadawać pytania o G.Rosea ;]
he he he

Pozdrowionka........

Azazzell
26-09-2011, 15:00
Poprostu odjazd. :)) RED-689 odwalił kawał dobrej roboty.

[RED-689]
26-09-2011, 15:46
>Poprostu odjazd. :)) RED-689 odwalił kawał dobrej roboty.

Moglo wyjsc lepiej ale i tak daje to jakis tam obraz naszej rodzimej terrarystyki :) I szczerze mowiac je@#% mnie to ze trzeba pomagac. Trzeba tez umiec szukac odpowiedzi na swoje pytania (zwlaszcza te idiotyczne, te ktore nigdy nie powinny nastapic i te na ktore odpowiedzi przewijane byly po 30razy dziennie a wystarczy zerknac tylko w poprzednie posty..).

Podobne miejsce ma na pl.rec.foto.cyfrowa (chociaz nie jest to porownywalna grupa tematyczna ale... ale ja ja czytam hehehe).
Tam polowa pytan to "sorrrrrrrrrry mam tylko 500zl pomurzcie jaki kupic aparat ew. co wybrac" i sama technika fotograficzna juz dawno dostala w leb.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==